Evcil hayvan girebilir

Bir kedi nasıl yakalanır? Bir kedi için bir tuzak nasıl yapılır?

Bazen hayatta bir kediyi yakalaman gereken durumlar vardır. Kayıp evcil hayvanınız, arkadaşlarınızın evcil hayvanı ya da sadece evde oturmak istediğiniz bir sokak kedisi olabilir. Onu yakalamak için hayvanın korkmadığı ve sizi çizmediği doğru bir şekilde gereklidir.

Contents

Değerli öneriler

Bir kedi nasıl yakalanır? Bir kedi için bir tuzak nasıl yapılır?

Bir kedinin tuzağını nasıl yapacağını anlamaya başlamadan önce, hazırlanmalısın. Vücudunun yaralı olmadığından ve hasta olmadığından emin olmak için bir süre onu izleyin.

Hayvan ağır bir şekilde nefes alıyorsa ya da agresif davranıyorsa, onu yakalamanız gerekmez, özel bir servisi aramak daha iyidir. Hasta kediler insanlar için tehlikeli olabilir.

Kediyi iyice ayarlamaya çalışın, onunla bağlantı kurun.

Neden bir tuzağa ihtiyacımız var?


Bunlar hayvanı yakalamaya yardımcı olan güvenli ve basit mekanizmalardır. Kendi başlarına yapmaları kolaydır. İçeri girmek için yiyecekleri, sütü veya aşırı durumlarda kediotu kullanabilirsiniz. O girdiğinde, kapı kaçmayacak şekilde kapanmalı ve kilitlenmelidir.

Acil olarak yakalamanız gerekiyorsa, bir kedinin taşıyıcısını veya sıradan bir kutuyu tuzak olarak kullanabilirsiniz. Ancak, tüm veterinerlerin bu şekilde yakalanmış bir kediyi yakalayamayacağını bilmeye değer.

Hiçbir durumda hayvana bir çanta ya da yastık kılıfı atmamalısınız. Çok korkmuş ve seni çizebilir. Ayrıca sert eylemler ona zarar verebilir. Evcil hayvanı tuzaktan çıkardığınız bir yer hazırlayın. Sessizlik içinde sakin olmalı. Karanlık ve sıcak yerleri seçmek için güvenli hissettirmek için tavsiye edilir. Bir kediyi bir veterinere hemen sürmeyi planlıyorsanız, onu beslemenize gerek yoktur. Su ile sulandığınızdan emin olun.

Bir tuzakta nasıl beslenir?

Bir kapana bir kedi nasıl yakalanır?

Bir hayvanı yiyecekle bir tuzağa düşürmeye karar verirseniz, doğru beslemeniz gerekir. Kediler kuru yiyeceklere veya kedi mamasına karşı koyamazlar. Çiğ veya konserve balık verebilirsiniz.

Gıda sağlam bir sunmak daha iyidir. Ekşi krema veya süt hayvanı bir tuzağa dökebilir ve kirlenebilir. Önce yemeği girişin yakınında bırakın ve kullanılan hayvanı almak için yavaşça içeri doğru hareket edin. Ortaya doğru gittiğinde, kapağın tasarımına bağlı olarak kapıyı kapatın veya yayı çekin.

Zaman sıkışmazsa, kapıyı açık bırakarak girişin bir havluyla kapatılmasını sağlayın. Cam kase veya tabakları içine koymayın – kedi korkutabilir ve kabı kırıp camın üzerinde yaralanabilir.

Bir podyum nasıl yapılır?

Bir kedi nasıl yakalanır? Bir kedi için bir tuzak nasıl yapılır?

Kendi elleriyle yapılan kedi kapanı ağır ve stabil olmalı, böylece dönmüyor. Temel olarak, kalın bir masif tahta kullanabilirsiniz. Aynı çubuktan kılavuz latalar boyunca düşecek bir kapı yapmanız gerekir. Kapı ağırlığı daha ağırdır.

Ana konstrüksiyon ahşap çıtalardan, üst kısmı ise tavşanlar için bir ızgara ile kaplanmıştır – diğer tarafta lümen olmalıdır. Tetik, bir teneke kutudan kesilerek veya çatı kiremitlerinden yapılabilir.

Karanfillerin üst kol çubuğuna inme yapın ve 10 cm uzunluğa ve genişliğe sahip ahşap bir detayını koyun. Parça iplik gerginliği tarafından tetiklenen bir kaldıraç görevi görecektir. İplik kalın olmalı, capron alabilirsiniz.

Kapıya kolayca atılır, karanfiller pastırma ile iyi bir şekilde kaplanmalıdır. Kimyasal bir kokusu olan yağlar hayvanı korkutur. Soğuk havalarda yem aynı yağ olarak kullanılabilir.

Bu kapı herhangi bir kapıya veya plastik kutuya monte edilebilir. Kedi tuzakları güvenlidir ve kediye zarar vermez – denemelerinizin sonuçlarından memnun kalacaksınız.

İskoç Tuzağı

Kediler inanılmaz yaratıklardır ve bazen kendilerini mantıklı bir açıklamaya borç vermeyen eylemlerde bulunurlar. Kutularda uyumayı sever, dolapta saklanır ve paketlere girer. Etkili tuzak, bir kedi için Scotch kasetinden çalışır.

Üretmek zor değil.

Bu üç aşamada yapılabilir:

Bir kedi nasıl yakalanır? Bir kedi için bir tuzak nasıl yapılır?
  • Teyp alın ve yere yapıştırın – bir daire almalısınız;
  • Merkeze lezzetli bir yem koyun – bu bir kedi çekecektir;
  • İçerideyken, hafifçe ona bir tedavi sunarak kollarına al.

Basit ama çok etkili bir yoldu. Evcil hayvanlarında çok fazla insan çalıştı. Garip bir şekilde, işe yarıyor.

Hayvanı nasıl yakaladığınıza ve hangi yapıları kullanmadığınıza bakmayın, bunun canlı bir şey olduğunu unutmayın.

Onu sıcakkanlılıkla ve sevgiyle dikkatli bir şekilde tedavi et ve onunla temasa geç.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply