Evcil hayvan girebilir

Sibirya Husky: aktif insanlar için tüylü evcil hayvan

İnsanlar kedileri sevenler veya köpekleri evcil hayvan olarak görmeyi tercih edenlere ayrılabilirler. Bununla birlikte, birkaç kişi Sibirya hususunun tüylü gümüşi kürkünün ve muhteşem gözlerinin görüntüsüne direnebilir. Bu cins köpekler köpek yetiştiricileri arasında artan bir derecelendirme kazanıyor, ki bu şaşırtıcı değil, çünkü bu köpeğin nitelikleri bazı eksikliklerini tolere etmeye değer.

Contents

Türün kökeni tarihi

Sibirya Husky: aktif insanlar için tüylü evcil hayvan

Bu hayvanın yerli toprağının kuzey Sibirya olduğu gerçeğine rağmen, bu cins, Amerika’ya, temsilcileri Alaska’ya kızak köpekleri getirildikten sonra, 20. yüzyılın başında tanınmış ve kayıt altına alınmıştır.

Rusya ve Avrupa’da, geçtiğimiz yüzyılın 90’lı yılların sonlarında popülerlik kazandılar.

Sovyet döneminde bu köpekler layık bir cins olarak görülmediler, bu yüzden boşanmaları desteklenmedi.

Sibirya husky görünümünü

Sibirya husky cinsi standart aşağıdaki harici verilere sahiptir:

Sibirya Husky: aktif insanlar için tüylü evcil hayvan
 • Bu renk en yaygın olmasına rağmen, Yün sadece simli değil. Kahverengi, gri, kahverengi, beyaz – bunlar olabilecek renkler “Boyalı” köpeklerin kürk paltoları. Saf beyaz renk gelince, bu tür hayvanlar çok nadirdir. Çok kat kalın ve sıcaktır, köpeğin donma riski olmadan 25 derecelik donta karda kolayca uyumasına izin verir. Yünün uzunluğu orta, astar çok yumuşaktır;
 • Hayvan, insana çok benzeyen muhteşem badem şeklindeki gözlere sahiptir. Genel resmi elde etmek için göze parıldayan bir zihne buraya eklemeye değer. Mavi renklere ek olarak, Sibirya’ların havlayan kahverengi gözleri vardır, öğrenciler genellikle farklı renklerde boyanmışken, bu cins köpeklerin heteroseksüel temsilcileriyle tanışabilirsiniz;
 • Burun, hafif yünlü bireylerde siyah, nadiren kahverengi veya bej renkli geniş burun delikleriyle donatılır;
 • Husky’nin fiziksel verileri yükseklikte olabilir, ancak köpeğin çalışması gerekir. ağırlık
  yetişkin erkek 23-25 ​​kilograma ulaşır, bir dişi 5 kilogram ağırlığında ise ortalama olarak daha azdır;
 • Gövde kompakttır, bacaklar kesinlikle orta uzunluktadır. Boyun güzel bir eğri ile güçlüdür. Kulaklar kafaya yüksek dikilmiş, üçgen şekillidir. Kuyruk bir halka tarafından bükülmüş, kas sistemi yeterince gelişmiştir;
 • Çok yumuşak ve sessiz olan sese özel dikkat gösterilmelidir. Prostor yutuba, sadece insan konuşmasını şarkı söyledikleri ve hatta taklit ettikleri şaşırtıcı silindirleri prudit ederler.

Bu mavi gözlü tüylü hayvanlar da gerçek modeller haline geldi. Fotoğrafları daha fazla internet ve çeşitli dergilerde görülebilir.

Sibirya Huskyinin cins tanımı ve özellikleri

Bu cinsin temsilcileri dost canlısı, oynak, çok zekidir. Aile üyelerinden bahsetmemek için tanıdık olmayan insanlarla bile kolayca iletişime geçerler. Bu nedenle, sık sık ortaya çıkan sorunlar: köpekler çalınır ve yeniden satılır. Bu arada, bir Sibirya’nın fiyatı 200 dolar ve üzeriden başlar.

Haberleşmeye rağmen, sahip sadece bir kişiyi tanır ve uygun eğitim ile tanır. Evet, evet, bu kar köpekleri çok güçlü lider nitelikleri ile donatılmış, onlar olamaz “Gitmek”, Aksi takdirde bir paketin lideri gibi hissedebilirler. Belki de hayvanın karakteri iyice olmalı “Kırın”, ailesindeki yerini anladı.

Sibirya Husky: aktif insanlar için tüylü evcil hayvan

Hayvanlar ile ilişkilerde olduğu gibi, diğer köpeklerle ve kedilerle oldukça uyumludurlar. Bununla birlikte, küçük hayvanlar aceleyle avlanabiliyorlar, bu da şaşırtıcı değil, çünkü bu cinsin ataları Sibirya kuzey kurtlarıydı.

Ayrıca, bu evcil hayvanlara iletişimde kendini gösteren büyük bir mizah anlayışı eşlik ediyor. Tüylü arkadaşın, etrafındaki herkesi eğlendirmek için aile üyelerinden şaka yapabilir.

Mizah, oynaklık ve samimiyet duygusu, kabarık yakışıklı bir çocuğu favori yapar. Çocukların olduğu ailelerde, kendilerini harika hissedecekler.

Köpeği eve götürmek, Sibirya husky’sinin bir dövüş ırkı olmadığını anlamak gerekir. Ayrıca, ev sahipleri için geçerli olsa da, bekçi ve savunmanın rolüne uymuyor. Ama mükemmel bir arkadaş, arkadaş, arkadaş olacak. Bu Sibirya husky cinsinin ana kalite özellikleridir.

Bakım ve Beslenme

Bakımdaki hayvanlar çok basittir, en az zaman gerektirirler. Kendilerini temizlemek için yeteneği olan bu köpekler sık ​​yıkanmaya ihtiyaç duymaz, pençelerini durulamak yeterlidir. Ancak dişler mümkün olduğunca sık, tercihen her gün temizlenmelidir.

Yünlü evcil hayvan aynı zamanda sahibine çok fazla sorun çıkarmaz. Cilt yılda iki kez tutulur, dahası, ince astar daha çok tırmanır. Bu dönemlerde köpeği yuvarlak uçlu bir fırça ile yuvarlak uçlu bir fırça ile taramak gerekir.

Pençeler haftada bir kez kesilir, ayrıca yaralanmaların pençelerine, her türlü kesime dikkat etmeyi unutmayın.

Sibirya Husky: aktif insanlar için tüylü evcil hayvan

Bu cinsin temsilcileri, büyük bir aviarata gerek duymazlar, ancak böyle bir büyük kuşağa sahip olmak hala istenebilir. Onlar küçük bir dairede tutulabilir, rahat bir yatak veya kanepe ile sadece bir köşe olurdu. Bu durumda tek şart, her gün zorunlu iki saatlik yürüyüşler, aktif oyunlar ve eğlence en fazla olacak. Gıdada iddiasız, kuru gıdaya bile kolayca uyum sağlar.

Ancak, bu durumda, güvenilir bir üreticinin premium beslemesini seçmelisiniz.


Hayvanın doğal besinleri yemeye karar vermesi halinde, özellikle yetiştirme döneminde yeterli miktarda ete dikkat etmek gerekir.

Tavuk, sığır eti, balık. Domuz yanı sıra kuzu vermemek daha iyidir. Haşlanmış formda yanı sıra yulaf lapası sebze unutmayınız. Her gün dört ayaklı bir dostun rasyonunda, kaynar suyla doldurulmuş karabuğday, pirinç, darı, bulunmalıdır. Bununla birlikte, diyet protein olmalıdır.

Bu cinsin sağlık temsilcileri yok değildir, ancak sadece Sibirya hususunun iyi bakımı ve yeterli yürüyüş koşullarında. Bununla birlikte, hayvanın gözlerinin yakından gözlemlenmesi gerekir, çünkü bu hayvanın en zayıf bölgelerinden biridir. Veteriner hekime düzenli ziyaretler, zamanında aşılamalar, solucanların, pire ve diğer parazitlerin önlenmesi köpeğin sağlıklı ve mutlu tutulmasını sağlayan temel kurallardır.

Upbringing: Sibirya husky nasıl eğitilir?

Bu cinsin temsilcilerini yetiştirmek oldukça zordur, çünkü bu köpek doğuştan bir lider gibi hissetmektedir. Eğer sahibi yeterli zamana, güce ve sinirlere sahip değilse, o zaman yavruya temel komutları öğretecek bir sinologu işe alabilirsiniz. Yine de, bu hayvanlar çok zekidir, ustalarının tüm isteklerini sadece tek bir ses tonlamasıyla kolayca tahmin ederler.

Sibirya Husky: aktif insanlar için tüylü evcil hayvan

Sibirya’nın bakımı ve yetiştirilmesi için önemli bir koşul da her gün onunla uzun aktif yürüyüşler olarak kabul edilir. Temiz hava ve hareket olmadan, köpek basitçe kurtulacak ve sadece özgür kuzey canavarının temsilcisinin gölgesi olacaktır. Bu nedenle spor, seyahat ve aynı zamanda birçok çocuğun bulunduğu aileleri seven aktif gençler için bu cinsi seçmeniz önerilir.

Bir sopayla veya topla oynanan bazı oyunların yeterli olmayacağına değmez.

Güzel bir güçlü köpek gövdesi geliştirmek için, arkasında bir yükle koşmaya zorlanmalıdır. Anlaşılan uzak ataların genleri kendini hissettiriyor. Kışın, evcil hayvan bir kızak haline getirilebilir ve yaz aylarında bir sırt çantasının kayışlarına yapışabilir. Bu arada, kuzeyin bu köpekleri için kışın yılın başında bir favori, sıcak havalarda maalesef zayıf bir şekilde tolere ediliyorlar.

Büyük şehirlerde, köpek sahipleri genellikle bir araya gelirler ve kış aylarında, evcil hayvanlar tarafından çekilen kızaktaki gerçek yarışları organize ederler. Bu eğlence hem köpek yetiştiricilerine hem de dört ayaklı koğuşlarına keyif getirir.

Yani, bir evcil hayvan seçerken, aşağıdaki açıklamaya dikkat edin:

 • ortalama, kompakt, güçlü bir vücut;
 • kolay bakım, fazla zaman almamak;
 • ortalama karmaşıklık seviyesinin üzerinde eğitim;
 • karakter çok sosyal ve dostça;
 • her gün uzun aktif egzersiz gerektirir.

Eğer bu tür özellikler sizi korkutmaz ve size uymazsa, Sibirya hususu sizin seçiminizdir.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply