Evcil hayvan girebilir

Bir dövüş köpeği nasıl seçilir ve yükseltilir

Pek çoğu köpek dövüşü gibi zalim eğlence ile aşinadır. Geçmişte gerçekten popüler olan, çok popüler değiller. Daha önce, bazı köpekler bu tür kavgalara katılmak için özel olarak yetiştirildi. Savaş için ideal köpek korkusuz ve son nefese karşı savaşmaya hazırdı, ama aynı zamanda insanlar için dostça kalıyordu.

Bir dövüş köpeği nasıl seçilir ve yükseltilir

Şimdi it dalaşları ülkelerin büyük çoğunluğunda yasa tarafından yasaklanmıştır.

Bugüne kadar, kayaların karakteristik özellikleri muazzam bir beden, büyük bir kafa, ağır bir iskelet ve iyi gelişmiş bir kas yapısıdır.

Ancak, bu parametrelere sahip her köpek dövüşemez. Pek çok ırk tamamen farklı amaçlarla (koruma, kurtarma vb.) Türetilmiştir. Örneğin çoban ırklarından bir dövüş köpeği yapmak imkansızdır.

En popüler olanlar Amerikan çukur boğa korkunç, Staffordshire terrier ve boğa korkunç gibi cinslerdi.

Farklı ülkelerde, ırkları kullanıldı, bu yüzden dövüş köpeklerinin ırkları oldukça kapsamlı:

 • Akita Inu;
 • İngiliz Mastiff;
 • Arjantinli Büyük Dane;
 • Pakistanlı mastiff veya Bulli Kutta;
 • Bordeaux Büyük Dane;
 • Pakistanlı Bulldog veya Gul Dong;
 • Hint mastiff veya Gul-terr;
 • Kafkas Çoban Köpeği;
 • Koreli Hintçe köpek;
 • Ca de bou;
 • Canar köpeği veya Presa Canario;
 • Tibet Mastiff;
 • Sharpay;
 • Phila Braziliro;
 • Japon toza-inu.

Bu ırkların modern temsilcilerinin şefkatli ve ihale edilen evcil hayvan olduklarını belirtmek gerekir. Bu esas olarak sahiplere teşekkür eder, çünkü onlara ne öğrettiklerini, böyle köpekler olacaktır.

Irklar ve özellikleri

Şimdi Staffordshire Terrier ırkının köpeği yaygın. Bir bulldog ve bir terrier ürettiler. Sonuç olarak güçlü, cesur bir hayvan, enerjik, hızlı ve korkusuz. Güçlü ve masif, bu dört ayaklı dostlar eş zamanlı olarak çevikliğe ve hareketliliğe sahiptir.

Stafford’un yüksek bir sinirlilik eşiğine sahip olduğunu, yani uzun bir süre boyunca dengeden çıkmalarına izin vermediklerini belirtmek gerekir. Bu özellik, köpeği hoş bir arkadaş haline getirir. Gerçek tehditleri iddia edilenlerden ayırt edebilirler ve ana bilgisayarı özel eğitim almadan koruyabilirler.

Bu türün karakteristik özelliği inatçıdır, ancak eğitim ile etkileşime girmez. Üreme sürecinde bu cins, insana dostça bir tavır geliştirdi. Staffordshire Terrier’ın sahip olması gereken standartlar, bu türün diğer temsilcileriyle karşılaştırıldığında, dengeli ve iyi öğrenme kabiliyetini içerir.

Bir başka büyüleyici ırk ise Tozein adlı Japon dövüş köpeğidir. Diğerleri gibi, uzun süredir Yükselen Güneş Ülkesinde saygı duyulan savaşları gerçekleştirmek için geri çekildi. Buradaki mücadelenin oldukça spesifik olduğuna dikkat etmeliyiz – popüler dövüş sanatları sumo kendi üzerine damgasını vurmuştur.

Kirli kurallarla yapılan geleneksel kavgalardan farklı olarak, burada temel amaç düşmanı yere sıkıştırmak, bir süre hareketsiz kalmasıydı. Ve en ilginç olanı, düşmanları ısırmak ve parçalamak isteyen saldırgan köpekler, zorla savaştan dışlandı ve daha fazla kavgadan kurtuldu.

Bir dövüş köpeği nasıl seçilir ve yükseltilir

Bu öfke çok sıcak Tosa rağmen nedeniyle yerel ve Avrupa köpekler geçti çıkarılması sırasında – mastiffs, Buldozer, mastiffs, Bull Terrier, işaretçileri ve hatta Aziz Bernards. Yetkin bir seçim yöntemi beklenen sonucu verdi – ideal bir savaşçı-sumoist, sağlam ve yetenekli yarattı.

Ancak, bir tozain iyi bir bekçi ve bir bekçi olabilir, ancak sadece bir liderin varlığıyla. Yani, böyle bir evcil hayvana sahip olmaya karar vermiş olanlar, bir hayvanın eğitimini ve eğitimini hobi olarak yapmalıdır.

Dövüş köpek yetiştirme

Şimdi birçoğu da savaşan bir hayvana sahip olmak istiyor. Ancak, bu karar tartılmalı ve iyi düşünülmelidir, çünkü bu tür köpeklerin savaşlara katılmayacak olmasına rağmen özel bir yaklaşıma ihtiyaçları vardır.

Her şeyden önce, evcil hayvanın kuruluş amacını belirlemek, ırkların listesini görmek için gereklidir. İkinci önemli nokta yetiştirmektir. Doğru yaklaşım olmadan, ailenin evcil hayvanı çevreleyen hayvanlara ve insanlara ve hatta efendilerine karşı bir tehdit oluşturacaktır.

Ailenin küçük çocukları varsa, köpeğin evcilleştirilmesinin sorumluluğu birkaç kez artar. Tecrübeli, yetenekli sinevologlar, herhangi bir köpeğin çocuk için güvenli olduğunu iddia ederler, ancak bu her ikisi de uygun şekilde eğitilmiş olsalardı.

Dövüş köpekleri özel bir bağlılığa sahiptir, ancak sadece sahibi onun koğuşundan yetki alabiliyorsa. Aynı zamanda, ailesinin diğer üyelerine karşı üstünlüğünü sürekli olarak kanıtlamalıdır. Fakat şunu hatırlamamız gerekir: hayvanın bağlılığına ve itaatine rağmen, çocukla asla yalnız bırakılamaz.

Köpeklerle dövüşmeye başlama kararı alan bir kişi, kurallara sıkı sıkıya sıkı sıkıya muamele – kurallarına göre yönlendirilmelidir. Eğitim için yeterli zaman yoksa, bu girişimden vazgeçmek daha iyidir, çünkü bu hayvanların sürekli eğitim ve sınıflara ihtiyacı vardır. Eğitim eksikliği, hayvanların saldırgan olmayan saldırganlığında kendini gösterebilir.

Ev sahibi, evcil hayvanın gözünde sürekli saygı ve otorite bulundurmalıdır. Diğer aile üyeleri onun önünde ne olduğunu göstermeli ve hiyerarşi adımlarının en altında yer alır. Sinopologların ezici çoğunluğu, en iyi dövüşen eğitim yöntemlerinin bir çığlık, yükseltilmiş bir ses ve hatta bedensel bir ceza olduğunu söylemektedir.

Yani, her şey hayvanı göstermek için aşağıya doğru “Ben ustayım, sen sadece bir köpeksin“. Köpek dövüş eğitiminin diğer yöntemleri çok iyi algılanmaz, bu yüzden bu seçenek tek doğrudur.

Bir dövüş köpeği nasıl seçilir ve yükseltilir

Ayrıca, bu türün hayvanlarının psikolojisi ile tanışmak gereklidir. Gürültüye tahammül etmediklerini belirtmek gerekir. Bu bir evcil hayvan için çığlık atmak için değil, bir aile sohbeti sırasında yükseltilmiş tonlar için geçerli değildir. Böyle anlar da saldırganlık saldırısını kışkırtabilir, bu yüzden köpeğin uzağındaki ilişkiyi bulmanız önerilir.

Eğitimin iyi bir yolu, kemiği köpeklerden çıkarmaktır. Önce ona vermelisin ve sonra al. Ancak, direnmemeliydi.

Yavru köpek her şeyi doğru yaptıysa, tedavi ona kalıcı olarak verilir. Fakat hayvan kayalar, hırıltıkları zaman, bir kemik vermez ve itaatsizliği gösterirse, o zaman efendi bunu yanlış anlar.

Yetiştirme ile ilgili zorluklar ortaya çıkarsa, bir kişi kendileriyle baş edemiyorsa, eğitim için profesyonel filmologlara başvurulmalıdır. Bir terrier olarak ve diğer herhangi bir kişi, ev sahibinin gereksinimlerine göre bir uzman tarafından eğitilecektir.

Ancak iyi davranışlara, komutların ve eğitimin yerine getirilmesine rağmen, kişi önlemleri hatırlamalıdır. Hayvanı tasmadan asla çıkarmayın ve sokakta iken namluyu çıkarmayın. Paddocking bu amaç için özel olarak belirlenmiş yerlerde yapılmalıdır.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply