Gyvūnai leidžiami

Dekoratyvinis šamas – tavo nuolankus dugno draugas daugelį metų

Pievų šamas yra populiariausias dekoratyvinis didelio masto šarvuotų somų atstovas. Tai labai atsparus, stiprus ir ramus žuvų darbuotojas, kuris lengvai veisiasi.

Contents

Istorija ir veislės aprašymas

Dekoratyvinis šamas - tavo nuolankus dugno draugas daugelį metų

Žuvies turinys akvariume vyksta visą amžių. Pirmą kartą šios veislės atradimas buvo užregistruotas Paryžiuje 1876 m. Puikus dalykas, šis augintinis tapo pirmuoju iš tų, kurie sugebėjo veisti ir pradėti laikyti nelaisvėje. Gamtoje šios žuvys gyvena sekliuose vandenyse, atviroje jūroje. Jie nemėgsta spartų srovių ir gylių.

Patogios sąlygos žuvims susideda iš švelnaus šilto dirvožemio ir santykinai aukštos buveinės temperatūros. Tradicinė kūno formacija yra ištempiama tūrinė nugarėlė ir plokščia pilvas.

Asmens kaulai yra išdėstyti lakštų, panašių į plyteles, kurios tvirtai priglunda viena prie kitos. Štai kodėl veislė priklauso šarvų šeimai. Didžioji dauguma šios veislės žuvų neturi skalės.

Dekoratyvinis šamas – brangūs taikos mylintys tvariniai, kurie prieštarauja kitiems naminiams gyvūnėliams. Tokios žuvies visada buvo mylima ir gerbiama akvariaristams. Žuvys yra absoliučiai nepretenzuotos rūpintis ir maitintis. Sėjant juos į akvariumą, negalima nerimauti dėl to, kad gyvena veteranų gyvi.

Žinoma, jų negalima pavadinti nuostabiais gražiais, tačiau jie taip pat turi neginčytinų pranašumų prieš daugybę giminių. Prieš perkant naminį gyvūnėlį, įsivaizduokite, kad ši rūšis savo veiklą parodo vakare ir naktį, taip pat gali išeiti iš konteinerio.

Todėl turėtumėte pasirūpinti žuvų apsauga ir sukurti saugų gyvenimą. Kai kurios rūšys yra žinomos dėl jų neršto būdo: tarp vandens gyvulio sunku rasti daugiau rūpestingų ir mylinčių tėvų!

Akvariumo šamų veislės

Šeima yra gana didelė ir apima įvairių veislių, kurios skiriasi spalvos, formos, kūno struktūros ir net konkrečios “aksesuarai“- ūsai.

Mėgstamiausios akvariatorių rūšys yra tokios šamos, kaip:

 • Pagamintas;
 • Juostelės platidoras;
 • Stiklas;
 • Auksinė;
 • Corridoras Rabauti;
 • Bondo koridorius yra juodai baltas;
 • Tarakatumas;
 • Sinodontis.

Tarp gerbėjų dažniausias yra pastebėtas šamas, nes jis turi įdomią spalvą ir tvarkingą išvaizdą. Jo kūnas dažytas grazioje aukso-rožinėje spalvoje, sklandžiai paverčiamas kavos tone prie pagrindo.

Žuvies kūnas yra gausiai išmatuotas su kontrastingais raštais ir zigzago dėmėmis. Kitas vertingas gyvūno bruožas – tai neprilygstamas ištvermas ir gyvenimo trukmė. Tinkamai pasirūpindami, žuvis gali gyventi jūsų namuose tiek 15 metų!

Dekoratyvinis šamas - tavo nuolankus dugno draugas daugelį metų

Somik tarakatum – jo kūnas susideda iš dviejų eilių sandariai presuojamų plokščių viena kitai. Jis turi tris vyrų poras ir atkaklių pelekų. Vyras tarakatuma yra neįtikėtinai rūpestingas tėvas. Jis patys kaupia putojančią lizdą vandens paviršiuje, naudodamas lipnius gleivių burbuliukus, kurie kelias dienas nesutrūksta.

Prieš neršdama, jis aktyviai renka augalų dalis, kad lizdą laikytų vandens storymėje. Todėl “mangeras“Yra labai dideli, iki 4 cm aukščio. Paruošęs jaunų gyvūnų gyvenamąsias patalpas, pati taru kakava trokšta ir tręšia moterį.

Tada “šeimos tėvas»Transportuoja kiaušinius į nerštavietes, iš karto apvaisina juos pienu ant nugaros. Visą laiką neršdamas, jis badai ir uoliai saugo palikuonis, puola bet kokius artėjančius objektus. Sulenksdamas keptuvę, jis susitvarko ir pats įkelia.

Indijos stiklinis šamas yra nuostabios grožio treniruočių žuvis, turinti vieną porą antenų ir visiškai skaidrią kūną su gražiais perpildymais. Tai yra pats originaliausias ir neįprastas šamų, retų veislių, kurių sunku veisti, atstovas.

Auksinis šamas turi būdingą vardo spalvą su aiškiai pažymėtu žalsvu atspalviu. Platidoras dryžuotas – šamas, supjaustytas aštriais spindulinės formos pelekais. Jo kūnas yra ryški grupė su kontrastingais skersiniais elementais.

Ši veislė, nepaisant naktinio gyvenimo būdo, mėgsta stebėti, kas vyksta aplink ir po pietų, paslėpti lapuose. Šamas, vadinamas “sinodontis“, Yra išskirtinis neįprastas įprotis valgyti pilvą. Jo spalva yra panaši į Dalmatijos spalvą.

Įdomūs faktai apie akvariumo šakas

Nepriklausomai nuo veislės, visos dekoratyvinės žuvys turi įdomių savybių:

Dekoratyvinis šamas - tavo nuolankus dugno draugas daugelį metų
 • Kupė Somos dažnai įkiša savo nugarą skirtingais tikslais: valgyti, traukti ikrus, atsipalaiduoti;
 • Švaros palaikymas. Paprastai šios žuvys laikomos vandens sanitarijomis, kuriose naudojamos dugno atliekos;
 • Žarnyno kvėpavimas. Beveik visi šios rūšies atstovai turi žarnyno kvėpavimą, taigi jie dažnai paviršiaus gauna įprastą atmosferos orą;
 • Garsai. Kai kurie žmonės keičia svetimus garsus valgio metu ir kitomis aplinkybėmis. Tai apie tai, kas, bet apie šamas, negali būti sakoma, kad jie tyli!
 • Struktūra. Beveik visi atstovai turi originalią plokštės struktūrą. Ir šarvuotos formos soma – kriauklė;
 • Ilgas gyvenimas. Šamai turi vidutinę gyvenimo trukmę 9-15 metų. Per šį laiką jie gali tapti tikrieji jūsų šeimos nariai!

Dekoratyvinės šamai yra geriausias pasirinkimas, jei ieškote kokybiško ir ramias, tylus kompanionas daugelį metų.

Jūs niekada nebūsite nusivylę savo pirkimu, nes tai taip lengva prižiūrėti ir atrodyti įdomu! Ačiū naujam gyvūnui, jūsų akvariumas bus užpildytas naujais spalvomis ir stebuklinga atmosfera!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply