Karabuğday lapası sütlü - lezzetli ve sağlıklı | pangudownloads.com
Lezzetli yemek

Karabuğday lapası sütlü – lezzetli ve sağlıklı

Karabuğday kabuğu çıkarılmış tane özellikleri yararlıdır. Kashi her ailede pişirilir. Ve burada diğer ürünlerle, örneğin sütle nasıl birleştiği ilginç mi? Ve buğdaydan lezzetli bir süt tozu nasıl pişirilir?

Karabuğdayın sütle yararlanması ve zarar görmesi

Karabuğday kendisi en iyi diyet ürünlerinden biri olarak kabul edilir. Aşırı kilo problemiyle başa çıkmaya yardımcı olur, vücudu temizler, faydalı maddelerle depolar.

Süt bir kalsiyum kaynağıdır, kemiklerin güçlendirilmesine yardımcı olduğu için çocuklar ve yaşlılar için çok yararlıdır. Ve bu iki ürünü birleştirirseniz ne olacak?

Sütlü buğday lapasının hem destekçileri hem de ateşli rakipleri var. Her iki versiyon da var olma hakkına sahiptir.

"Süt buğday kullanımını artırır" - Bu görüş en yaygın olanıdır. Püresi daha güzel kokulu, narin ve lezzetli olur. Ayrıca, bir ürün yararlıdır, ikincisi de bir çok vitamin ve mineral içerir.

Bundan yola çıkarak, bir ürünün yararının diğerinin özellikleri ile tamamlandığı anlaşılmaktadır. Aynı zamanda, aşırı miktarda yararlı minerallerin de vücudun durumunu olumsuz etkileyebileceği unutulmamalıdır.

"Karabuğday ve süt birlikte tüketilemez"- Benzer bir versiyonun var olma hakkı da var. Gerçek şu ki, buğday demir bakımından zengindir, bu da süt ürünlerinde bulunan kalsiyumun serbest emilimini engeller. Ek olarak, tam tahılları sindirmek için gerekli enzimler süt için uygun değildir.

Bu nedenle, sık sık sütle buğday yedikten sonra, mide rahatsızlığı, ishal ve sindirim problemleri olabilir. Bazı endokrinologlar kategorik olarak bu iki uyumsuz ürünü karıştırmayı önermezler. Karabuğday lapası, et, salata veya sebze ile ayrı olarak yenmelidir. Ancak süt, örneğin kahvaltı veya sabah ortası atıştırmalıkları gibi ayrı bir öğünde yemek yemek için daha iyidir.

Lezzetli süt buğday lapası nasıl pişirilir

Karabuğday lapası sütlü - lezzetli ve sağlıklı

Karabuğday ve süt lezzetli bir yemek hazırlamak için, özel beceri ve bilgi gerekli değildir. Bu çok basit bir yemektir, ancak bunun için birden fazla tarif vardır. Kabuğu suyla doldurmadan önce, içinden geçirdiğinizden emin olun, aksi halde katı taneler ve çöpler püre içine düşecektir. Tatlandırıcı için, karanfilin hoş bir koku oluşmadan önce hafifçe kızartılması önerilir.

Sütlü karabuğday lapası, gevrek, viskoz, sıvı olabilir. Her şey, bileşenlerin oranına ve hazırlık yoluna bağlıdır.

Her durumda, bu tür ürünler gerekli olacaktır:

  • tuzu;
  • şeker;
  • karabuğday kabuğu çıkarılmış tane;
  • su;
  • süt;
  • Kaymaklı. yağ.

En kolay yol ön buğdayı tuzlu suda kaynatmaktır. Oran: 2 sıvı başına 1 parça tahıl. Sıcak veya soğuk (istenirse) süt döküldükten sonra, bir tatlandırıcı eklenir. Şekeri balla değiştirebilirsiniz. Aynı zamanda diyabet, alerji ve gastrointestinal hastalıklardan muzdarip insanlara karşı dikkatli olmak gerekir.

Başka bir yol ise, sütün üzerine yarım tur su koyarak bir lapa demektir. Bu yemek nazik ve erimiş süt kullanırsanız - çok kokulu. Tabağı masaya koymadan önce, kepçenin sıvı ve aromaları tamamen emmesini, yumuşamasını ve daha da yumuşacık olmasını sağlamanız gerekir. Kullanmadan hemen önce süt ile doldurun.

Bir tavaya dökerseniz - krup sıvıyı emecek, aşırı derecede yumuşatılacak ve susuz hale gelecektir. Sonuç olarak, tahıl almazsınız, ama jöle.

Karabuğday sadece yemek pişirmekle kalmaz, aynı zamanda başka şekillerde de pişirebilir. Örneğin, krupayı bir termos içine hazırlayabilirsiniz. Bunu yapmak için, başlangıçta karabuğday kabuğu çıkarılmış bir fırın tepsisine konulmalı ve önceden ısıtılmış bir fırına konulmalıdır. Sıcaklık 180 derece, süre yaklaşık 20 dakikadır. Isıtılmış klübe bir termos dökün ve kaynar su dökün. 20 dakika bekletin. Karabuğday şişdiğinde - ılık süt dökün.

Bir parça sütlü yulaf lapası elde etmek için çekirdek, kaynayan acı su ile bir tencereye konur. Kalınlaşana kadar zayıf bir kaynatma ile pişirmeniz gerekir. Sonra pürenin içine yumuşak kremalı tereyağı sürün. Önceden ısıtılmış bir fırında tava püresini hazır hale getirmek için 15 dakika bekletilir. Hazır tahıllar sütle doldurulur.

Karabuğday sütü püresi viskoz olabilir. Bunu yapmak için, kaynar suda hafifçe tuzlu, ilk süt dökün. Kaynatın - karabuğday ile uyumak için gidin. Zayıf kaynatma ile kalın yulaf lapasına kadar kaynatın. Fırın hazır hale getirildi. Servis etmeden önce püresi erimiş tereyağı ile dökmelisiniz.

Bir başka ilginç yöntem, önleme yöntemidir. Bunu yapmak için derin bir kızartma tavası veya geniş bir tava kullanın. Başlangıçta, tavada karabuğday crout. İlk aşamada tereyağını eklemek daha iyidir.

Bir tutam tuz ile kaynar su ile doldurun. Birkaç dakika, buğday ateşte pişirilmelidir. Bundan sonra, vahiy için fırına koyulur. Zaman bir buçuk ila iki saat arasındadır. Hazır yulaf lapası soğuk süt dökün, istenirse, şeker ekleyin.

Çoklayıcılar için tarifler

Karabuğday lapası sütlü - lezzetli ve sağlıklı

Bir multivarkta sütü pişirilen karabuğday lapası tarifi, geleneksel olandan biraz farklıdır. Bununla birlikte, bunun için biraz daha az zaman alır. Karabuğdayda kızartılabilir "fırında pişirme"Birkaç dakika. Sonra su dökülür, tuz eklenir ve "karabuğday". Bitmiş yulaf ılık sütle dökülür.

Viskoz lapası hazırlanırsa, su süt ile seyreltilir ve en baştan sonra dökülür.Süt lapası". Uzun bir sıcaklıkta pişirmek için uzun bir süre sağlar, bu nedenle yulaf ezmesi yumuşak, kokulu ve hafif bir viskozdur. Bu yemek küçük çocuklar ile çok popüler.

Sütlü buğday lapası en azından zaman zaman yenebilir ve tüketilmelidir. Sadece iyi olmayı dene. Mide rahatsızlığı veya bağırsaktaki ağrı gerçekten varsa, böyle bir yemeği bırakmak daha iyidir. Her durumda, ölçüme uymalı ve faydalı ve besleyici yiyecekleri bile kötüye kullanmamalısınız.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

44 + = 45