Moterų sveikata

Kaip gydoma kaklo cista?

Kreipiantis į neoplazmą, cistos išvaizda ant kaklo paviršiaus yra gana sudėtinga. Embrionų vystymosi stadijoje susidaro cistos ertmės, bet ne visada iš karto po kūdikio gimimo. Kodėl tokia anomalija vystosi, kol ji nėra nustatyta – tai gana retas patologija.

Kaip gydoma kaklo cista?

Kai diagnozė nustatoma suaugusiesiems, rekomenduojama atlikti skubų operaciją – nėra galimybės konservatyviai gydyti ligą.

Reikėtų nepamiršti, kad naviko aptikimas atliekamas uždegiminio proceso metu – nudegimo stadijoje. Tada jis tampa pastebimas.

Operacija yra sunkus dėl būdų – kaklo yra didelės kraujagyslės ir nervai, be to, valstybė yra sudėtingas fistulės susiformavo kaklo – apie srauto kryptis taip pat nustatyta ne embriono lygyje.

Contents

Suaugusiųjų formavimosi tipai

Cista yra gerybinis formavimas, ertmė, užpildyta skysčio konsistencijos turiniu. Tuo naviko buvimo vieta suskirstyta į vidurinę ir šoninę.

Šoninis cista taip pat vadinamas bronchogeninė, nes jis yra suformuotas iš Gill latakai pačioje pradžioje nėštumo – iki 6 savaičių. Jei vaisius vystosi be patologijos, žiauninis plyšys užsidaro, kai embrionas patenka į vaisius. Daugeliu atvejų ši liga nustatoma iškart po kūdikio gimimo.

Vidutinė cista atsiranda, kai skydliaukės uždegimas yra labai arti priekinio kaklo paviršiaus. 7-tą nėštumo savaitę ultragarsu galima nustatyti patologiją. Tačiau po vaiko gimimo nematau anomalija, ir atrasti arčiau 14-15 metų amžiaus, arba yra jau suaugę, su uždegiminių procesų atsiradimo.

Skiriami tokie cistų tipai:

 1. Dermoidas – susideda iš embrioninių audinių likučių, kuriose yra riebalinių ir prakaito liaukų bei užaugintų plaukų folikulų. Rutulio sienelė nėra pritvirtinta, o ryti po oda juda aukštyn ir žemyn. Vietovė yra mediana ir šoninė.
 2. Gilas ar filioninis – susideda iš epitelio audinio, kuris suformuotas zobno-ryklės kanaluose iš žandikaulio kapsulių epitelio. Jis lokalizuotas hipoido kauluose.
 3. Limfinės kanalo kineziterapija. Jį gali sudaryti įvairūs audiniai: cavernous, cystic, capillary, mixed. Jis yra apatinėje kaklo dalyje.

Yra kaklo navikų tipai:

 • neurofibroma – neapsaugoti tarpikliai iki 4 cm skersmens;
 • higromai – skaidrus minkštas apatinės gimdos kaklelio srities formavimas;
 • veninės hemangiomos – susidaro anomaliai indų struktūra;
 • pirminė limfoma – tankus skeveldros struktūros formavimas;
 • skydliaukės nendrių navikas, lokalizuotas burnos aplink geryboje, pritvirtintas prie kaulo po liežuviu ir judantis rijimo procese.
Kaip gydoma kaklo cista?

Kaklei gali būti ir kiti neoplazmos: riebalinė lipoma, skirtingų rūšių hemangioma.

Fistulė formavimas, kuri daugeliu atvejų lydi pilvo sutrikimų formavimosi skirstomi į 2 tipus – Užbaigti ir neišsami. Dalis fistulė turi tik vieną angą odos ar burnoje, todėl uždegiminis procesas yra patobulintas – pūlingos turinį sukauptus naviko kapsulę.

Visuose fistuliuose yra du skylės – vienas iš jų išeina iš cistos, antrasis atidaromas į burną arba odos paviršių.

Kai izlivanie pūlingos turinys burnos ertmės cistos aptikimo vėluoja – nedidelio kiekio pūliai buvimas dažnai priskiriami uždegiminių ligų tonzilės.

Ligos diagnozė

Šoninė kaklo cista yra labiau pavojinga – ji linkusi į degeneraciją į piktybinę formą. 60% atvejų neoplazmos yra daugiapakopiai. Vėžys išsiskiria, pasukant galvą ir lengvai apčiuopiamas žiūrint.

Ligos simptomai:

 • skundai dėl skausmo kaklelyje, kai liečiama;
 • jaustis sdavlennosti;
 • sunku kvėpuoti.

Po oda juda, galima aptikti svyravimus, kurie rodo, kad kapsule yra skystis. Kai fistulė patenka į odą, angą galima rasti plazmoje – raumenys, esantis priešais arba po liežuviu.

Jei cista uždegima, ant kaklo atsiranda fistulė – odos dangalys pasidaro raudonos, yra didelis nudegimas, temperatūra gali pakilti.

Kai šoninė cista atidaroma per odos išvažiavimo angos, fistulės burna randama kraujo krašte. Fistulio burnas yra burnos ertmėje piktine mandlių srityje, kuri randama iškirpant.

Dėl hiperpigmentacija ir ūmus uždegimas gali būti painiojama su šoninio kaklo cistos arba limfogranulomatoz phlegmonous Adenitis. Tiksli diagnozė nustatoma po pertvaros. Atliekamas papildomas tyrimas: ultragarso, skleidžiamo ir rentgeno difrakcija su kontrastine terpe.

Mediana cista kaklo atsiranda dėl to, kad į blogąją formavimo skydliaukės ortakio – tai nėra uždaryta laiku – suformuota skydai kalbos paketas.

Neoplazmo diagnozavimas yra pakankamai sunkus – jis turėtų būti atskirtas nuo limfomos ir limfadenito. Nurijus vaistas nusiramina po oda, nes nėra jokių ryšių su giliais epidermio sluoksniais.

Vidurinės linijos kaklo kaktos simptomai:

Kaip gydoma kaklo cista?
 • kalbos sutrikimas;
 • sunku nuryti;
 • jausmas svetimkūnio burnos ertmėje.

Diagnozė nustatyta remiantis skundų pacientų pagrindu, apčiuopa kūno – naviko touch nėra skausminga – ir ultragarsinės diagnostikos, magnetinio rezonanso ir pradurtas, kurių metu padaryti Citologija ir bakterijų egzaminą.

Cista dažnai atidaryta samaproizvolno dėl kaupimo pūliai, sukelia vidurinės fistulės kaklo, kuris jungia burną su kremzlės srityje ir poliežuvinis kaulas iš į kaklo priekyje išsidėstymą. Fistulė aiškiai matoma vizualinio tyrimo metu. Kietas auglys neturi prilipti prie odos, ir dažnai apibūdinamas kaip dermoid.

Liga turi būti atskirta nuo limfangiomos ar lipomos.

Prieš gydymo pradžią būtina atskleisti audinių fiziologines ir anatomines savybes bei atskirti naviko formacijas.

Ligos gydymas

Kaklo diagnozuotų cistų gydymas atliekamas tik chirurginės intervencijos pagalba. Jei vaikystėje pašalinamas bet koks navikas, suaugusiesiems, kurių skersmuo yra mažesnis nei 1 cm, jų užimama stebėjimo vieta.

Operacija turi būti atliekama už cistos ekscizija, tai yra labai sunku, nepaisant to, kad vietos ir tipo švietimo erdvėje, kaip kaklo yra pagrindiniai kraujagyslės ir raumenys kaklo, kuris yra nervų skaidulos, kurios yra atsakingos už motorinės funkcijos. Kai kuriais atvejais operacija atliekama keliais etapais.

Kapsulės ir fistulės pašalinimas atliekamas pagal bendrą anesteziją. Pirma, pjūvis yra per formos kūną, jo turinys ir kapsulės apvalkalas pašalinami. Kaklo vidurinės cistos veikimo metu išimama hipoidinės kaulų dalis – kitaip pūslė išliks ir atsiras ligos atsinaujinimas.

Šoninis cista turi būti pašalinami per burną – jei jis yra netoli liežuvio, o tai nėra labai patogu chirurgas šaknis. Pašalinant per kaklo šoninį paviršių, didelė atsakomybė tenka gydytojui – jūs turite dirbti šalia kraujagyslių ir nervų kaupimosi.

Kaip gydoma kaklo cista?

Jei nusiraminimas jau įvyko, drenažas atliekamas operacijos metu.

Nors chirurginė intervencija į ūmus uždegiminius procesus yra išvengiama, kad būtų užkirstas kelias infekcijai kraujyje, o ūmaus atvejų gydymas neatliekamas. Infekcija kraujyje gali sukelti apsinuodijimą kraujyje.


Pašalinti fistulas yra dar sunkiau nei cistos. Fistulės zondu įpurškiamas kontrastinis agentas, kuris mato ploniausius ištraukas ir perduoda jas akcizu procedūros metu. Jei liko bent vienas praeitis, tęsiasi vėl.

Sunkiausia operacija yra šoninės fistulės, esančios tarp miego arterijų, išardymas.

Pooperacinis laikotarpis

Pooperaciniai veiksmai yra normalūs. Jie daro tvarsčius, antiseptines plovimo priemones, imasi priešuždegiminių terapinių priemonių. Jei po 3 mėnesių po operacijos ertmė negydoma, operacija kartojama ir ertmė išnyksta.

Pagyvenusiems pacientams ertmė plaunama, o ne pjaustoma kapsulėmis – nuo operacijos susilaikykite dėl bendro organizmo būklės pablogėjimo.

Kaklo cistų susidarymo prevencija nėra. Jei pastebėsite kaklo sandarumą, tai yra simptomų atsiradimas: sunku nuryti, jautrumas maistu, svetimkūnio burnoje – būtina kreiptis į gydytoją.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

7 Comments

 • Reply Ryftxj 11.03.2024 at 17:32

  buy generic lipitor lipitor 80mg price atorvastatin cheap

 • Reply Havymn 09.04.2024 at 23:22

  purchase zithromax pills – buy zithromax 250mg for sale order ciplox 500 mg pills

 • Reply Ufqydd 11.04.2024 at 00:26

  cleocin pills – terramycin 250mg us cost chloromycetin

 • Reply Jcgxej 12.04.2024 at 16:29

  ivermectin 12 mg oral – levofloxacin 500mg pill buy generic cefaclor

 • Reply Wexjlm 14.04.2024 at 14:33

  order albuterol pills – buy albuterol 2mg inhaler buy theo-24 Cr 400mg pills

 • Reply Gyxysh 15.04.2024 at 16:36

  methylprednisolone 8 mg over counter – order loratadine pill azelastine 10 ml tablet

 • Reply Cjxraf 17.04.2024 at 01:07

  purchase desloratadine generic – beclomethasone over the counter albuterol inhalator cost

 • Leave a Reply