Ako šiť kože ručne pomocou náradia a šijacieho stroja?

Výrobky vyrobené z pravých kože sú vždy veľmi drahé, pretože ich životnosť je takmer neobmedzená. Ale nie každý materiál môže byť šitý na písacom stroji a nie je vždy vhodné ho používať. Preto mnoho majstrov šiť iba ručne a kvalita ich práce zostáva v nadmorskej výške a cena výrazne prevyšuje náklady na výrobky vyrobené strojom.

Šité z prírodnej kože ruky

Budete potrebovať špeciálne náradie – šľahačku, punč a kladivo.

Tam je tiež špeciálny nástroj pre pichanie alebo ako sa tiež nazýva “vidlice”:

Ako šiť kože ručne pomocou náradia a šijacieho stroja?
 1. musíte vytlačiť linku na spracovávaný materiál, ktorý bude pri vytváraní otvorov zohrávať úlohu referenčného bodu. Môže sa použiť aj s kompasom;
 2. Teraz pomocou úderu a kladivom urobte otvory v prázdnom mieste;
 3. vopred položte pod ním hrubú gumu;
 4. ak ste pracovali pomocou žeraviacej vidlice, budete musieť otvoriť otvory stehovacím stehom;
 5. umiestnite materiál do svorky, môžete pokračovať v šití.

Aký druh nití by som si mal kožeš? Vykonávanie sedlového stehu, ramena s ľanovými vláknami. Pred použitím sa odporúča, aby boli ošetrené voskom, aby odpudzovali nečistoty a ľahko prešli otvormi v materiáli.

Ako šiť kože ručne pomocou náradia a šijacieho stroja?

Ktorú ihlu by ste mali šiť? Budete potrebovať robustnú ihlu s tupými stehmi. Veľkosť ucha je tiež dôležitá. Napríklad jehla so štvrtou veľkosťou očka je vhodná na výrobu obuvi. Po vytiahnutí krátkeho konca závitu by sa mal zaskrutkovať do slučky. To má zaistiť, aby vlákno nevytiahlo ihlu. Teraz začnite pracovať výberom švu “Predná ihla”.

Môžete si súčasne šiť dve časti s dvoma ihličkami. V tomto prípade by sa jedna z ihiel mala vložiť do posledného otvoru a ťahať. Druhý prechod cez druhý otvor a vytiahnite ho. Teraz musí byť vložený do otvoru na druhej strane o niečo vyšší ako prvý a pretiahnutý, ukazujúci špicatý hrot nahor.

  Ako urobiť prasiatko s vlastnými rukami: originálne darčeky

Potom sa obe ihly vloží do ďalšieho otvoru a vytiahnu ho.

Ako ručne šiť kožu? Môžete sa spojiť s časťami švom cez okraj. Pomocou tejto metódy môže byť pomerne ťažké ich upevniť do svorky, takže skúsení pracovníci poskytujú rady na lepenie častí lepidlom PVA. Ak po dosiahnutí konca urobíte dva alebo tri stehy s ihlou, pohybujete sa späť, nemusíte vytvárať uzliny. Stačí narezať vlákno v blízkosti povrchu.

Pri práci s nylonovými niťami môžu byť chvosty roztavené a potom sa úplne nerozpustí. Šijeme tašku z pravého kože: táto metóda môže šiť nielen topánky, ale aj tašku, ktorá vám bude slúžiť viac ako rok.

Ako šiť háčkovanú pokožku

Ak nemáte ihlu na dosah ruky, môžete sa naučiť, ako šiť s wl. To znamená, že nielen aby ste vytvorili otvory v materiáli, ale tiež tlačili vlákno. Hoci to nie je najlepšie riešenie, pretože vlákno je ľahké poškodiť.

Preto najlepšou alternatívou k ihlu je háčik na háčkovanie:

Ako šiť kože ručne pomocou náradia a šijacieho stroja?
 1. v jednej ruke držte pripravený steh, a v druhej ruky;
 2. otvorte otvor na vonkajšej strane obrobku a vložte do neho háčik: zaistite slučku dvojitého záhybu a vytiahnite ho na vonkajšej strane výrobku;
 3. Po odpojení háku mierne vytiahnite jeden koniec závitu tak, že jedna jeho časť je z vonkajšej hrany podošvy a druhá zvnútra;
 4. vykonajte kovový nástroj ďalšiu punkciu v požadovanej vzdialenosti;
 5. vložte háčik opäť do otvoru a zaistite zväzok nití zvnútra;
 6. Zatlačte ho tak, aby špička tejto slučky stúpala nad vonkajšok výrobku o 10 mm.
 7. uvoľnite háčik a vo výslednej slučke natiahnite hrot vlákna, ktorý ste dostali predtým;
 8. Zostáva utiahnuť steh potiahnutím nitky zvnútra;
 9. na konci práce, hneď ako prvý steh, ktorý ste urobili, je v kontakte s posledným, urobte 3-4 kroky v opačnom smere a niť nestlačte do nových otvorov, ale tých, ktoré už máte.
  Ako šiť široké nohavice?

Práca na zariadení

Ako šiť prírodnú kožu na písacom stroji? Na bežných zariadeniach na šitie v domácnosti je taký materiál veľmi šijací, ale nie príliš hrubý. Na spracovanie pásu to určite nie je možné a tu pokožka v hrúbke od 1 do 1,5 mm, ktorá sa bude správať. Ale kvôli tomu musí vytvoriť určité podmienky.

Čo je potrebné v tomto prípade:

Ako šiť kože ručne pomocou náradia a šijacieho stroja?
 • Špeciálna ihla pre kožu, ktorej hrot má nekruhový úsek. Koniec takejto ihly má ostré hrany, ktoré nevytláčajú vlákna materiálu, ale rozrezávajú;
 • ak nedôjde k vytvoreniu stehov, môžete nastaviť ihlu na silnejšiu a nie až do zastavenia. Ale aj tieto opatrenia nemusia stačiť, a ak sme šiť sukňu z prírodnej kože, potom s najväčšou pravdepodobnosťou budeme musieť hľadať materiál tenšie;
 • ak horná niť nie je utiahnutá, môžete sa pokúsiť zmeniť závit a nemať ľan a kapron;
 • Ak sa dopravník nedokáže vyrovnať s postupom materiálu, je potrebné zakúpiť špeciálnu teflónovú, valcovú alebo fluoroplastickú nohu. Niektorí sa pokúsia dostať zo situácie a posypať vzorom mastenec, olej s olejom alebo jednoducho rukami, aby mu pomohli postúpiť. Môžete vyskúšať všetky tieto metódy a stále ako možnosť, odporúča sa šiť cez sledovací papier, ale to nie je príliš výhodné.

Pravidlá prispôsobenia výrobkov z pravých kože

Ako šiť kože ručne pomocou náradia a šijacieho stroja?

Je veľmi dôležité správne šiť kožu, hlavne semiš. Ak neberiete do úvahy smer hromady, rozdelené diely sa líšia farbou. Na žehlenie povrchu je potrebné len z nesprávnej strany a žehlička by nemala byť veľmi horúca a vyháňať paru. Nezabudnite dať pravidelné bavlnené tkaniny. Nezabúdajte, že pri práci na stroji nie je šev pevne zaoblená, čo znamená, že musíte zaistiť konce nití niekoľkými uzlami.

Práca s pokožkou je takmer vždy spojená s ošetrením lepidlom. Lepidlo je možné aplikovať štetcom iba na očistený povrch a predtým sa zbavuje tuku. Najbežnejšie používané lepidlo “Moment”, gumová kompozícia alebo PVA. Prilepené časti musia byť vysušené a potom zložené a pod tlakom. Odstráňte prebytočný lesklý roztok vaty alebo handry.

  Vzory na oblečení získané čínskou technikou

Keď poznáte tieto pravidlá práce s pokožkou, nebudete materiál poškodzovať, ale len zlepšiť jej vlastnosti a vlastnosti. Veľa šťastia!


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector