Drsná koža u dieťaťa - norma alebo odchýlka? | pangudownloads.com
Som mamka!

Drsná koža u dieťaťa – norma alebo odchýlka?

Stáva sa to takto: neskúsení rodičia príliš neskoro pochopili, že ich dieťa má príliš drsnú pokožku na tele, čo mu prináša veľa nepohodlia a nepohodlia. Mimochodom, takýto jav môže byť znakom pomerne vážnych chorôb a je dôležité podstúpiť komplexné vyšetrenie včas v podmienkach detského polykliniku.

Prečo sa pokožka dieťaťa odlupuje?

Detská pokožka môže byť spôsobená zoznamom nasledujúcich dôvodov:

Drsná koža u dieťaťa - norma alebo odchýlka?
 • Akné spôsobené hormonálnymi zmenami v tele novorodenca;
 • Nadbytok vzduchu v mieste bydliska dieťaťa;
 • Nedostatok tekutiny, tj dehydratácia;
 • Nedostatok vitamínov, minerálov a živín vo všeobecnosti;
 • Použitie nekvalitnej vody na kúpanie alebo sušenie vývarov založených na alternatívnej kôre, harmančeku alebo dubovej kôre;
 • Vplyvy nepriaznivých poveternostných podmienok;
 • Časté používanie produktov priemyselnej hygieny: šampóny, peny a pleťové vody pre novorodencov;
 • Zneužívanie detského prášku;
 • Sušenie kože môže byť výsledkom latentnej formy diabetes mellitus. Vidieť to z neustále zvýšenej chuti do jedla, potreby veľkého množstva pitnej vody a vysokej hladiny glukózy;
 • Vrodená hypotyreóza, pri ktorej sú kolená a lakte na nohách a rukách pokryté oblasťami suchého kože. Jeho horná vrstva nemá čas na aktualizáciu kvôli príliš pomalému metabolizmu;
 • dedičnosť;
 • Ichtióza, pri ktorej sa pokožka nakoniec pokryje belavými a šedivými šupinami a odlupuje sa, keď sa obnoví derma;
 • Drsná koža u dieťaťa - norma alebo odchýlka?Hyperkeratóza, v dôsledku čoho koža na tele zahusťuje svoju zkorodovanú vrstvu. Bok, nohy, hlavu a kolená sú najviac postihnuté a samotná choroba môže byť dedičná a vyvolaná nedostatkom vitamínov. Hyperkeratóza sa vyskytuje aj po dlhšej konzumácii hormonálnych liekov, trvalých stresoch, gastrointestinálnych ochoreniach a dokonca aj po použití nevhodných práškov pre dieťa;
 • Glistovaya invázia;
 • Atopická dermatitída. V skutočnosti sa jedná o plne alergická reakcia, čo v konečnom dôsledku dochádza k prvej jeden hrubý náplasť na koži malé dieťa, ale vzhľadom k prítomnosti alergénu v potravinách priestor či vady rozmiestnených po celej dermis.

Atopická dermatitída

S týmto alergické reakcie u detí, ktorým čelia matky, ktorí fajčia počas dojčenia, užívate antibiotiká alebo hormonálne lieky, nenasledujú stravy a nedodržiavajú ich vlastnými pravidlami a starostlivosť o dieťa.

Dráždivé faktory, ktoré môžu spôsobiť drsnú pokožku na tele, nohách a ramenách dieťaťa, sú:

Drsná koža u dieťaťa - norma alebo odchýlka?
 • vlna domácich zvierat;
 • tabakový dym;
 • čistiace prostriedky pre domácnosť a čistiace prostriedky;
 • potraviny, nevhodné zmesi pre deti a dokonca aj materské mlieko, ktoré obsahuje látky, ktoré v tele dieťaťa nevnímajú.

V akejkoľvek situácii má suchosť miestny charakter a nerozšíri sa po celej koži. Ak sa vyskytne paralelná infekcia streptokokom, potom na tela dieťaťa začnú tvoriť vlhké a zle vonné kôry.

Ak sa na začiatku ochorenia obrátite na špecialistu, rýchlo a ľahko sa liečia. Rovnaké formy sú sprevádzané konštantným svrbením, výskytom vredov a prasknutých vezikúl, ekzémom, alergickou rinitídou a dokonca aj bronchiálnou astmou.

Liečba suchou pokožkou

Výber terapie závisí výhradne od toho, prečo má dieťa drsnú kožu. Napríklad v prípade, že problém je spôsobený príliš suchý vzduch v dome, odporúčame časté vetranie, stanovenie konkrétneho Klimatické zariadenie, denné mokré čistenie, odstraňovanie svojich priestoroch vypchatých zvierat, ťažké závesy a koberce.

Drsná koža u dieťaťa - norma alebo odchýlka?

Ak je prvá červený hrubý mieste, a všetky následné lézie na suchu kože u detí boli výsledkom pasívneho fajčenia, jeho rodičia majú buď zbaviť závislosti na tabaku alebo fajčiť mimo svoje domovy.

Jednou z možností, prečo deti oslabujú dermis, môže byť použitie syntetických detských šatníkov a nevhodných odpadových prostriedkov. Napríklad, k vymazaniu veci svoje dieťa byť zvláštne hypoalergénne a fosfátov prášok, trikrát premyté, a dieťa umývanie riadu s hydroxidom sodným, alebo len teplej vody.

Kúpanie sa organizuje s použitím filtrovanej vody, pridá sa k vaničke vývary z lopuchu, rieke alebo rašeliny. Mydlo a šampóny sa môžu používať len niekoľkokrát týždenne a po procedúrach s vodou si telo dieťaťa pretrepte mliekom alebo pleťovým krémom s hydratačným účinkom.

Liečba drsnosti kože s dermatitídou

Drsná koža na tele a nohách dieťaťa je dobrým dôvodom na návštevu detského lekára. Ak je diagnóza "dermatitída"Potom odborník navrhne úpravu stravy matky a jej dieťaťa. Súčasne vykoná prieskum na zistenie možného alergénu. Ošetrujúca žena sleduje frekvenciu stolice, aby vylúčila intoxikáciu krvi a mlieka.

Drsná koža u dieťaťa - norma alebo odchýlka?

V prípade, že dieťa zostáva na umelom kŕmení, prenesie sa na zmes bez sóje alebo laktózy. Časté začervenanie, suchosť a olupovanie kože môže byť vyvolané zavedením doplnkových potravín. V tejto situácii sa odporúča vrátiť sa k bežnému jedlu a začať kŕmiť o niečo neskôr.

Z potravy dieťaťa s dermatitídou, exotickým ovocím a sladkosťami, výrobky s konzervačnými látkami a farbivami, med a iné alergény sú úplne odstránené. Je mu poskytnutý správny pitný režim, predpisuje špecifickú stravu a dosahuje pravidelné pohyby čriev.

Liečba drsných oblastí dermy sa redukuje na použitie sorbentov, masti - glukokortikosteroidov, prípravkov vápnika, antihistaminík a upokojujúceho účinku. Tieto sú potrebné na normalizáciu denného a nočného spánku detí.

Sledujte stav pokožky vášho dieťaťa a ak máte niektorý z týchto príznakov, poraďte sa so špecialistom. Želáme vám a dieťaťu dobré zdravie!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

9 + 1 =