Som mamka!

Pulzácia brucha u tehotných žien: existuje nejaký dôvod na obavy?

Pulzácia v bruchu počas tehotenstva je častým výskytom. Čo je to táto podmienka? Dieťa si pripomína, aby nezabudli?

Ženy v očakávaní stretnutia s dieťaťom veľmi starostlivo počúvajú to, čo sa deje v sebe, všimnite si každú chvenie dieťaťa, analyzujte tie najjemnejšie pocity vo vašom tele. Čo sa stane s dieťaťom, keď v tehotenstve pulzuje v bruchu?

Contents

Pulzácia v dolnej časti brucha počas začiatku tehotenstva

Vo väčšine prípadov je toto pulzovanie bezbolestné a nedá sa povedať, že ide o veľmi nepríjemný pocit. Aj keď sa to stane často, môže to byť alarmujúce.

Ale ak sú bolestivé a na začiatku tehotenstva, môžeme predpokladať nasledujúce podmienky:

Pulzácia brucha u tehotných žien: existuje nejaký dôvod na obavy?
 • kŕče čreva, ktoré často sprevádzajú adaptáciu organizmu na nové miesto;
 • maternica vstúpi do tónu;
 • prvé krútenie plodu.

Pri kŕčoch môže dôjsť k pulzujúcej bolesti vľavo a vpravo, lokalizovať sa blízko pupka. S hypertenziou maternice – v dolnej časti brucha.

Ak má bolesť v dolnej časti brucha na ľavej strane výrazný charakter a sú tu aj výpuste, mali by ste okamžite kontaktovať lekára. To môže znamenať pretrhnutie trubice počas mimomaternicového tehotenstva. Presne tie isté pocity sa objavujú, ak trubica praskne v dolnej časti brucha.

Ak sa v oblasti srdca objaví pulzujúca bolesť, lekár by mal byť tiež informovaný. Hypertenzia maternice v počiatočnom štádiu môže viesť k potratu, je potrebné prijať opatrenia.

Kŕče v čreve, nahromadenie plynov, kolika – by mali tehotnú ženu dôkladnejšie pozrieť na vlastnú stravu. Zápcha, kolitída, nestabilná stolica – to všetko škodí tehotenstvu.

Pokusy počas defekácie môžu narušiť tehotenstvo v počiatočných štádiách, s nestabilnými stolicami a častým hnačkom, dieťa nedostane užitočné látky. Je potrebné urýchlene prehodnotiť pomer: pridať do nej užitočné produkty a odstrániť škodlivé, po ktorých sa vyskytnú nepríjemné pocity.

Pulzácia brucha u tehotných žien: existuje nejaký dôvod na obavy?

Rýchlo pomôžte vyriešiť situáciu a zbaviť sa nahromadenia plynov a denného zápcha, ktoré bude obsahovať kašu. Hlavnou zložkou obilnín je vláknina, pomáha čistiť črevá od zhromažďovania plynov.

Ovoce a surová zelenina by sa nemali zneužívať. Ako pulzy spôsobujú nadmerné tvorbu plynu počas trávenia.

Ak je zápcha zápchy – odporúčaná kaša z ovsenej vločiek, hnačka – ryža kaše.

Pulzuje žalúdok s kŕčmi čreva, bez ohľadu na obdobie tehotenstva.

Škytavka u dieťaťa

Čo sa stane, ak pulzujete v dolnej časti brucha a nie je bolesť a termín je viac ako 28 týždňov?

V tomto veku začne dieťa prehĺtať pohyby – trénuje predtým, ako sa objaví vo veľkom svete. Tieto prehĺbené pohyby rozvinú tráviaci trakt a posilňujú svaly nachádzajúce sa vo fetálnom hrtane. Ale keďže ovocie je v kvapalnom médiu, prehltne plodovú kvapalinu. To mu spôsobuje škytavanie, ktoré môže trvať niekoľko minút až hodinu.

Pulzácia brucha u tehotných žien: existuje nejaký dôvod na obavy?

Keď závrat plodu, celé brucho očakávanej matky trčí, čo spôsobuje pocity nepohodlia a napätia. V niektorých prípadoch spôsobuje odrazenú bolesť chrbta, stuhnutosť svalov v páse.

Ak chcete stres nie je cítiť, stačí sa uklidniť – potom sa bolesť nebude cítiť.

Zvyknúť si na pocit, keď ste pochopili, prečo sa to deje, prestanete napínať, ale budete s touto náklonnosťou zaobchádzať s náklonnosťou. To isté je tak dotyčné – dieťa, pripomínajúce si sám, sa dopúšťa nezávislých akcií.

Rytmus premennej vlny

Niekedy pocity pulzácie sú spôsobené fetálnym pohybom. Tento pohyb zvyšuje intenzitu prietoku krvi v brušnej dutine, stimuluje masáž – niekedy veľmi citlivá – tras, metabolizmus v čreve.

V tomto prípade najskôr existujú pocity, aj keď bolestivé, ale inak intenzita a smer, a potom v priebehu 5-15 minút, je cítiť zvlnenie.

Existujú však deti, ktoré preukazujú vytrvalosť a vytrvalosť aj v období pred narodením – môžu “trhnutie“Skôr dlhý, vykonávajúci pravidelné a periodické pohyby.

Nebezpečná pulzácia

Pulzujúca bolesť brucha, vrátenie, môže naznačovať nástup práce. Táto podmienka, ak je doba dodávky nedostatočná, je mimoriadne nebezpečná. V tomto prípade, napätie všetkých svalov, vrátane svalov tlače a chrbta, môže byť nutkanie na časté močenie a defekácie.

Pulzácia brucha u tehotných žien: existuje nejaký dôvod na obavy?

Pulzujúca bolesť zmizne, akonáhle sa svaly uvoľnia a znovu sa objavia. Nie je potrebné čakať, že toto všetko prebehne alebo sa uskutoční samo, ak trvá menej ako 37 týždňov. Potom prekurzory – skúšobné zápasy – bežný jav. V predchádzajúcich časoch je potrebné zavolať “ambulancie“.

Pulzujúca bolesť v pravom boku v dolnej časti brucha môže byť spôsobená prichytením vetvy brušnej aorty. Je to veľká krvná cieva, ktorá sa nachádza v pravej časti dolného brucha. Prepravuje krv do maternice, obohatená o kyslík, a ak je zovretie, krvný obeh plodu je narušený.

Ďalšie príznaky stláčania brušnej aorty:

 • skok v krvnom tlaku;
 • závraty;
 • nevoľnosť, ktorá môže spôsobiť zvracanie;
 • porucha vedomia.

Aorta sa môže počas nejakej akcie skloniť v šikmej polohe, ak si vyžaduje značné úsilie alebo keď neskôr ležíte na chrbte počas tehotenstva.

Aby sa zabránilo takémuto stavu, ktorý výrazne porušuje prívod krvi organizmov v symbióze, človek by sa mal pokúsiť ležať na jednej strane a nerobiť náhle pohyby.

Ak pri zmene pozície tela ustupujú všetky nepríjemné javy, nemali by sme sa obávať – ​​boli spôsobené neškodnými faktormi a lekár sa nemusí kontaktovať.

Pulzácia brucha u tehotných žien: existuje nejaký dôvod na obavy?

Keď bolestivé pulzovanie neustupuje, žiadna nálada na pozitívne a upokojujúce čaje nepomôže a bolestivé pocity a rytmické napätie sa zintenzívnia – je potrebné sa uchýliť k lekárskej starostlivosti.

Aj keď tehotenstvo nie je ohrozené poruchou, tieto pocity môžu naznačovať stav hypoxie – nedostatok kyslíka pre plod.

Akékoľvek bolestivé pocity počas tehotenstva sú závažným dôvodom na podanie žiadosti o konzultáciu žien. Zdravie dieťaťa je najdôležitejšie a falošná pochúťka by nemala spôsobiť, že tehotná žena utrpí bolesť a nepohodlie v takom rozhodujúcom čase – nenarodenom synovi.

S úrovňou vývoja modernej medicíny určiť, čo sa deje v oblasti maternice, je pomerne jednoduché pomocou konvenčnej ultrazvukovej štúdie. Takéto zariadenia sú teraz vybavené všetkými ženskými konzultáciami. Neexistuje žiadne nepohodlie pre budúcu matku takejto inšpekcie nedosahuje.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

8 Comments

 • Reply Djbfln 11.03.2024 at 19:32

  atorvastatin brand order lipitor 10mg online cheap buy lipitor for sale

 • Reply Tasgvp 09.04.2024 at 01:56

  order cleocin 150mg generic – generic monodox buy chloramphenicol without prescription

 • Reply Oluhlb 09.04.2024 at 23:44

  azithromycin order – buy generic ciplox for sale buy generic ciplox 500 mg

 • Reply Eifcrg 12.04.2024 at 16:52

  ivermectin online pharmacy – purchase eryc pills order cefaclor capsules

 • Reply Hjyzsq 12.04.2024 at 16:53

  order albuterol inhalator online cheap – seroflo inhalator without prescription buy theophylline medication

 • Reply Lhlgrl 15.04.2024 at 02:05

  clarinex 5mg over the counter – albuterol 2mg over the counter buy ventolin pills

 • Reply Efuslc 15.04.2024 at 16:59

  depo-medrol ca – order claritin without prescription azelastine canada

 • Reply Kbbvaf 17.04.2024 at 03:28

  micronase 5mg usa – order actos 30mg sale brand forxiga 10mg

 • Leave a Reply