Evcil hayvan girebilir

Köpeğin gözleri kırmızıya dönerse ne yapmalıyım?

Bir kişinin gözleri kırmızı olduğunda, genellikle kendini bir teşhis yapar. Kural olarak, bu bilgisayar, konjunktivit ya da bir kişi genellikle tahmin edebilirsiniz diğer faktörlere çalışmaktan yorgun olduğunu ve tedavi için göz kullanılarak damlalar veya halk çare bilinen – çay.

Bir köpeğin gördüğü gözlerin kızıl sincapları, veteriner randevusu olmadan böyle bir ilaç kullanılmaz. Evcil herhangi bir hastalığı yakalanan değildir ve bu fenomen provoke diğer faktörler ile açıklanabilir mümkün olmasına rağmen bu belirti genellikle, aynı zamanda iç organların hastalıkları hakkında, bakış sadece hastalıkları gösteriyor olmasından kaynaklanmaktadır.

Contents

köpeklerde kırmızı göz proteinlerinin nedenleri

Bunları tanımlamak için bir uzmana başvurmanız gerekir. En azından yaklaşık olarak bir provokatör bulmak istiyorsanız, evcil hayvanınızın gözlerinin neden kırmızı olduğunu öğrenin, fenomenin doğasına dikkat etmeniz gerekir.

Kızarıklık yerel ise, bu tür hastalıklar hakkında konuşabilir:

Köpeğin gözleri kırmızıya dönerse ne yapmalıyım?
 • Kanama. Gözde veya gözünde görülür. Bir konjonktivanın altında hemoftalmus, hifema, sklerada kanama olabilir. Kanamanın nedeni, kafa dahil olmak üzere travma olabilir. Ek olarak, bu enfeksiyon olgusu, diabetes mellitus, anemi, arteriyel hipertansiyon, hipertiroidizm gibi hastalıklar sıklıkla kışkırtır;
 • Bir köpeğin gözlerinde lokal kızarıklık görme organındaki tümörlere tanıklık edebilir. Lakrimal bezin yer değiştirmesi veya kaybı.

Diffüz kızarıklık bu gibi durumları gösterebilir:

 • Konjanktivanın kan damarlarının daha iyi doldurulması. Bu olgu, travma, alerji görülmektedir vücutta varlığı ve organların kendileri enfeksiyonlar, kornea travma, kuru göz sendromu, üçüncü yüzyılın adenom, gözün dolaşım bozuklukları, oto-bağışıklık hastalıkları arasında;
 • Sklera damarlarının kanla güçlendirilmesi. Bu fenomen glokom, otoimmün patolojiler, üveit, tümörler şeklinde ortaya çıkar.

Provokatör sıklıkla değişen şiddetli konjunktivitleri harekete geçirir.

Hastalığın semptomlarından biri, açık yeşil veya açık sarı renge sahip olan köpek gözlerinden viskoz salgılardır. Bu sekresyonların kıvamı tutkaldır. Bu hastalık viral olduğundan bulaşıcıdır, bu nedenle köpeğin tedaviden önce diğer hayvanlarla temas etmemesini sağlamak gereklidir.

Konjonktivit ile hijyen önemlidir. Her göz için temiz bir tampon kullanarak, evcil hayvan gözü, ancak çay ve papatya suyu ve infüzyonları yıkamak için tavsiye edilir. Evcil hayvana bir damla atamayın – onlar için uygun olmayabilirler, bu nedenle bir veterinere danışmalısınız (yeterli telefon görüşmesi). Eğer tedavi etkisiz ise ve hayvanın durumu kötüleşirse, evcil hayvanın iç alıma gönderilmesi gerekir.

Bir köpek kırmızı gözleri vardır ve bu fenomen onlardan bir pürülan akıntı ve burun, hırıltı, yüksek ateş, ishal, kusma, genişlemiş bademcikler, lenf düğümleri, senkop gelen eşlik ediyorsa, bu çok tehlikeli bir hastalığın göstergesi olabilir – pulmoner distemper. Hayvan dünyaya tepki göstererek, hepsinden gizlenmeye çalışıyor. Bütün bu belirtiler ortaya çıktığında, veteriner kliniğine acilen başvurmalısınız. Hayvana zamanında yardım etmezseniz, ölümcül bir sonuç mümkündür.

Kırmızı damarlar ile birlikte göz proteinde ve sarılıkta bir evcil hayvan ortaya çıkarsa, bu genellikle hepatik bir hastalığı gösterir.

Kızarıklığın bir başka olası nedeni, yüzyılın çarpışmasıdır. Bu patoloji, kural olarak, konjenitaldir. Evcil hayvanın gözleri, sulandıklarından dolayı kızardı, kirpikler yüzünden sürekli yaralandı.

köpeklerde kırmızı göz proteinlerinin nedenleri

Bir çok durumda, evcil hayvanın durumu rahatsız edici değildir: Vücudunun sıcaklığı artmaz, iştahı azalmaz, her zamanki gibi davranır. Bu durumda, sorun aşağıdaki nedenlerden biri olabilir.

Evcil hayvanın gözlerinin kızarıklığı, bazı fenomenlere karşı normal fizyolojik bir reaksiyon olabilir:

Köpeğin gözleri kırmızıya dönerse ne yapmalıyım?
 • Stres. Eğer hayvan şoku, cezayı, dövüşü ve diğer olumsuz tezahürleri atlattıysa, kuvvetlerinin iyileşmesi için sakinleşmesine izin verilmelidir;
 • Alerji. Genellikle gıda, ev kimyasalları, özellikle deterjan için böyle bir reaksiyon gözlenir. Bu durumda, evcil hayvanı bir alerjinin muhtemel provokatörleriyle herhangi bir etkileşime karşı korumak ve durumunu izlemek gereklidir. Diyetten, hangisinin alerjiye yol açtığını belirlemek için belirli ürünleri dönüşümlü olarak hariç tutmalıyız;
 • Bir evcil hayvanın gözlerinin kızarması ayrıca güneşte aşırı ısınmadan ya da tıkanıklık, yüksek sıcaklık koşullarında uzun süreli kalmaktan da kaynaklanabilir. Bu durumda sorun eşlik etmek de ateş, nefes darlığı, bozulmuş koordinasyon, mide bulantısı, kusma gibi belirtiler;
 • Böyle bir reaksiyon, rüzgarda, kumun, tozun içinde bile gözlenebilir. Buna ek olarak gözlerin kurumasını sağlayacak, bunlardan herhangi bir atılım olmayacaktır. Tedavi için damlalar, yapay gözyaşları veya sıradan salin solüsyonu olarak adlandırılır. Bu fenomenle mücadele etmek için antibiyotiklerle damlaların geçerli olmadığını düşünmek önemlidir. En azından telefon modunda bir veterinere danışmak gereksiz değildir.

Bunlar bir köpeğin kırmızı göz beyazlarına sahip olmasının tüm nedenleri değildir ve bu yüzden böyle bir problem onu ​​aşabilir.

Köpek bir yürüyüşe çıkmışsa, özellikle kedilerle diğer hayvanlarla savaşabilirdi. İğnelerin darbeleri ve çizikleri çok tehlikelidir, çünkü pençeleri altında genellikle bir köpeğin çeşitli göz hastalıklarının gelişiminin kışkırtıcı olan çok sayıda bakteri bulunur. Bir kavga gerçekleşirse veya sorunun neden olabileceğinden şüphelenirseniz, veterinere acilen başvurulmasına ihtiyaç vardır.

kırmızı gözlerle köpeğe yardım et

Bir hayvan bir veteriner tarafından muayene edilmeden önce, hastalığın seyrini şiddetlendirmeyecek olan evcil hayvan için bir koşul yaratmak gerekir.

Köpeğin kırmızı gözleri varsa, yapılacaklar şunlardır:

 • Bir evcil hayvan kişisel olarak gözlerini yaralayabilir, onları tarar. Bundan kaçınmak için köpeğe özel bir yakalı koymalısınız;
 • Kimyasal maddelerin hayvan gözlerinin organlarına girdiğine dair şüpheler varsa, yarım saat boyunca bunları durulamak gerekir. Bunun için hem tuzlu su hem de sıradan temiz su kullanabilirsiniz, ancak serin olmalıdır;
 • Kuru gözler, yapay gözyaşı etkisi olan damlalarıyla birlikte gömülmelidir. Ayrıca göz kapağı arkasına bir tetrasiklin merhem (% 1) de koyabilirsiniz.

kırmızı çizgiler veya anti-inflamatuar, anti-alerjik ilaçlar kullanamaz noktalar, damlalar dahil, hem de hormon içeren hazırlıkları başa doktor reçetesi olmadan.

Köpeklerde kırmızı göz tedavisi

Hastalığın nedenini belirlemek için, veteriner hekim bir lamba ve bir oftalmoskop kullanır. Doğru bir tanı koymak için, genellikle ek bir muayene reçete edilir.

Bu olabilir:

Köpeğin gözleri kırmızıya dönerse ne yapmalıyım?
 • Görme organlarının korneasının floresans ile boyanması, bunun zarar görmesini veya yok edilmesini sağlar;
 • Seidel testi. Kornea perforasyonunu dışlamak için yapılır;
 • Gözyaşı üretimini değerlendirmek için test;
 • ABD.

Ayrıca veteriner göz içi basıncını ölçer ve gerekirse sitoloji materyali alınır.

Tedavi ile ilgili olarak, kesin tanıya bağlıdır. Bazı durumlarda, konservatif yöntemlere indirgenebilir, ancak daha ciddi problemlerle, genellikle cerrahi endikedir.

Evcil hayvanınızın kırmızı gözleri görünce, oldukça ciddi olabilir çünkü kendisi için bir sorun, izin ve geri döndürülemez sonuçlara yetkili tedavi kurşun yokluğunda yoktur.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply