Evcil hayvan girebilir

Staffordshire Terrier – sevgi “katil”

Staffordshire Terrier (Amerikan Staffordshire Terrier veya Amstaff) – bu kadar tartışmaya ve tartışmaya neden olacak başka bir köpek cinsi olması muhtemel değildir. “Ile ilgili mesajlarkatil köpekler“İsteyerek medya, inatçı ve hatta yasaklamak için inisiyatif”geri dönüşüm“Ülkede bulunan örnekler tekrar tekrar ortaya konuyor.

Staffordshire Terrier - sevgi "katil"

Öte yandan, hayvan savunucuları saldırıların tüm suçlarını (ve bu cins köpeklerin saldırıları gerçekleri ve bu koşulsuz bir gerçektir) sadece insanlara, personeli dört pençeden yaklaşık olarak Angles olarak tasvir ediyor. Doğruluğu köpek fobisi ve hayvan koruyucu histeriden ayırmaya çalışalım ve neslin temsilcilerine nesnel olarak bakmayacağız.

Türün tarihçesi

Kadrolar doğuştan savaşçılar doğuyor, savaşan kökleri zaman zaman geri dönüyor doğurmak böyle değildi, henüz değildi. Onların atası bir İngiliz buldogudur, özellikle vahşi ortaçağ eğlencesi için yetiştirilmiş bir cins – isminde (boğa – boğa) sabitlenmiş köpek boğa kuzgunudur.

Boğa güreşi İngiltere’nin bir zamanlar öncesinden beri popüler olduğu için, bir versiyona göre, kanlı eğlencenin geleneği, antik yazarların tasvirleriyle kanıtlandığı gibi, Roma kolonileri tarafından Ada’ya getirildi.

Ancak 19. yüzyılda eylem kahramanı tarafından terk edildi – aslında bir boğa. İngiliz metropolünün sokaklarında bir boğa sürmek mükemmel bir mauvaya dönüştü. Bir süre için daha kompakt bir versiyonu vardı – sıçan-baiting – sıçan taciz. Bu alandaki teriyerler başarılı oldu.

Sıçanların tüm eski Avrupa için gerçek bir felaket olduğunu belirtmek gerekir, ancak İngiltere’de sorun ulusaldı. Sayısız liman ambarında depolanan sıçanların mallara verdiği hasar devlet düzeyinde bile kaydedilmiştir. O zamanlar zehirler etkisizdi ve kemirgenler ile geleneksel güreşçiler – kediler – durumu kurtaramadılar.

Depoda beslenen başka bir anne, bir yemin kediyle ve tek başına ve sadece bir sürüyle başa çıkabilirdi … Çoğunlukla, kedinin deposunu gece için terk ederek sabahları, hiçbir kemik kalmadı. Terörler devraldığında durum tersine döndü. Hardy, hızlı, kurnaz köpek kemirgenlere herhangi bir iniş vermedi.

Kimse ilk zaman, hem aşı kalemleri bykobortsev ve sıçan yakalayıcılardır arena gerçek yıldız haline gelmiştir sığır ve sıçan-canını sıkma geldi dogfights yerine Bulldogs ile Terrier geçmeye fikri yoktu, ama kim hatırlar.

Bull ve terrier (modern bull terrier ile karıştırılmamalıdır), teriyeri hız ve maharet ile buldozer beceri ve dirayet birleştirir ve diğer köpeklerle savaşta eşi vardı.

19. yüzyılın ikinci yarısında, hayvanlarla ilişkilerin insanileştirilmesi sayesinde, it dalaşları tamamen yasaklanmıştı. Orada bitecek ve mücadele köpekler ya pitdogov (çukur – çukur, kavgalar düzenlenen) kaderi böylece sık sık o günlerde olduğu gibi, ancak, oda Kendi ülkesine bırakanları, uzak bir Amerika’yı aldı.

Altın madencileri, kovboylar ve çiftçiler basit insanlardı ve ilk İngiliz aristokratları kadar eğlenceliydi ve köpek kavgaları bile tatmaya bile çok şey oldu.

19. yüzyılın sonunda Amerika’da çukur savaşçıları sonunda melezlerden kalıcı ırklara dönüşürler. Merakla, ırk oluşumu Yeni Dünya’da dogfights davranışından etkilendi.

Eğer geleneksel İngiliz köpeği dövüşleri nispeten küçük köpekler (örneğin, buldozerler ve köylüler – çok küçük ırklar) savaşıysa, o zaman Amerika’da ağır ağırlıklar vardı. Bu durum, savaşçıların dikkat çekici bir şekilde büyümesine yol açmıştı, ayrıca bir Amerikan buldosu gibi oldukça büyük çeşitler de vardı.

Amerikan Staffordshire Terrier – 19. yüzyılın 90’lı yılların başlarında resmi cins Amerikan Pit Bull Terrier tanınması ve 1936 yılında Amerikan Kennel Club ayrı cins olarak pitbull çeşitlerinin biri kaydeder. İlginçtir, Amerika’da, cins bazen İngiliz Staffordshire Bull Terrier denir.

Amstaff ile tanışın

Staffordshire Terrier - sevgi "katil"

Bir ırkı Staffordshire Terrier olarak nasıl tanımlarsınız? Köpek nispeten küçüktür, omuzlarındaki büyüme yarım metreyi aşmaz, ancak gözünüzü ilk çeken şey çok gelişmiş bir kastır. Bir çeşit köpek– “kachok“. Bu özellik, 1971 yılında onaylanan türün standardında bile göze çarpmaktadır. Bu görünümün, görünümün fiziksel büyüklüğü açısından çok büyük bir izlenim bırakması gerektiği söylenmektedir.

Karakteristik olarak, standart, omuzlardaki maksimum büyümeyi belirtir, ancak bireyin kas kütlesini herhangi bir dereceye kadar oluşturmanıza izin vermeyecek şekilde, ağırlığını sınırlamaz. Ancak, şimdi Amerikan köpek gösterilerinde, birkaç santimetre maksimum yüksekliğini aşan bireyler diskalifiye edilmez. Ana gereklilik boy ve kilo orantısıdır.

Geniş, kaslı göğünden dolayı, ön ayaklar geniş aralıklı, köpek tıknaz, ama çömelme değil. Büyük kafa, güçlü çenelerle ortalama bir namlu içinde biter. Göze çarpan nodüller, bu çenelerin büzülmesini sağlayan gücü verir. Genel olarak, dış, kompakt, güçlü olarak karakterize edilir. Mizaç, canlı ve enerjik.

Staffords tehlikeli midir?

Konuşmamızın başlangıcına dönelim. Staffordov’un sahipleri evcil hayvanlarına yalnızca hoş, arkadaş canlısı ve sevecen yaratıklar olarak karşılık verirler, ancak insanlara ve diğer köpeklere yapılan çok sayıda saldırı vakasını fırlatmak imkansızdır. Yani şüpheli şan “katil köpekler“?

Diyelim ki, diğer çukurlar gibi, rahatça saldırganlık sadece köpeklere uygulanır, ama diğer insanlara değil. Bu nedenle, “savaşçıları“Muhafız nöbet servisine çok az kullandım. Ancak, doğuştan itaatkar, köpek köpeklerinde olduğu gibi, personel de yoktur.

Staffordshire Terrier’in sahibi onun lideri olmalıydı ve bu, anlatımızın kahramanının savaşan doğası göz önüne alındığında, hiç de kolay değil. Enerjik mizacını ortaya koyan köpek “tasma uzunluğunu kontrol et“Tüm hayatım ve kıdemimi kanıtla”paket“Sahibi sürekli olmalı. Potansiyel köpek sahibi bunun için hazır değilse, bir Labrador veya Newfoundland almak daha iyidir.

Staffordshire Terrier - sevgi "katil"

Ortalama olarak, Staffordshire teriyerlerinin insanlar üzerindeki saldırıları, diğer köpeklerin temsilcilerinin saldırganlık vakalarından daha sık olmamakta, tabi ki, eşlik eden köpeklerin saldırganlığı yetersiz kalmaktadır. Ancak, fiziksel olasılıklar göz önüne alındığında, böyle bir saldırının sonuçları korkunç olabilir.

Staffordshire Bull Terrier’in sizin seçiminiz olduğuna karar verirseniz, o halde hiçbir şekilde yavru satın alma ve satın alma konusunda tasarruf etmemelisiniz ”ellerle“İlanla.

Planlanmamış çiftleşme yavru Staffordshire Terrier“Aslında gerçekte, personelin fiziksel koşullarının öngörülemeyen karakteri ile birleştirileceği anlaşılmaz bir kesit olarak ortaya çıkabilir”dvorterera“. İşte o zaman evde gerçek bir katil köpek alma riskini taşıyorsun.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply