Som mamka!

Strata chuti do jedla počas tehotenstva: príčiny a spôsoby zvýšenia

Tehotenstvo pre každú ženu je magický a šťastný čas. Veľmi často budúce matky počas tohto obdobia nemajú žiadnu chuť k jedlu. Ale pretože ženy v tejto chvíli v odpovedi nielen pre seba, ale aj pre zdravie svojho budúceho dieťaťa, je potrebné revidovať stravu.

Príčiny zníženej chuti do jedla počas tehotenstva

Strata chuti do jedla počas tehotenstva: príčiny a spôsoby zvýšenia

Prečo chýba apetit budúcich matiek? Koniec koncov, existuje úplne iný názor, že v tomto stave by žena mala jesť pre dvoch.

Strata chuti do jedla počas tehotenstva sa najčastejšie vyskytuje z týchto dôvodov:

 • toxikóza - jedna z najčastejších príčin zlého chuti do jedla v počiatočných štádiách tehotenstva;
 • hormonálne špliechanie - zlé zvýšenie chuti do jedla vzniká z nárastu progesterónu;
 • nedostatok niektorých vitamínov a stopových prvkov (železo, kyselina listová);
 • stláčanie čreva rozšírenou maternicou s plodom;
 • psychologický faktor - slabá nálada budúcej matky alebo častý stres, keď nie je túžba robiť nič a jesť aj;
 • exacerbácia chronickej patológie (ochorenie obličiek, gastrointestinálny trakt, endokrinná patológia atď.).

Takže nedostatok chuti do jedla v tehotenstve sa môže vyskytnúť v dôsledku rôznych príčin, a to skoro aj neskoro. Preto, aby sa zabránilo "prekvapenie"V tejto dobe je potrebné neustále pozorovať u gynekológa.

Vlastnosti chuti do jedla počas tehotenstva

Často budúca matka bude mať zvláštne gastronomické preferencie. Napríklad môžete chcieť jesť solené uhorky so zmrzlinou, slaninou s džemom alebo koláč s majonézou. Prečo takéto podivné túžby vznikajú v tomto stave, lekári nemôžu odpovedať.

Často keď dôjde k tehotenstvu, nie je žiadna túžba užívať si nejaké jedlo. Veľmi často môžu byť niektoré výrobky znechutené a tie, ktoré ste si zvykli užívať s potešením.

Tento jav sa veľmi často vyskytuje v počiatočných štádiách a zvyčajne pokračuje nezávisle po prvom trimestri tehotenstva. Musíme sa pokúsiť, aby sme takéto chvíle vydržali.

Ak však máte záujem niečo zjednotiť, navštívte gynekológa. Môže poradiť, aby podal analýzu na zistenie nedostatku stopových prvkov alebo vitamínov v tele.

Zvýšená chuť do tehotenstva

Napriek tomu, že mnohí predstavitelia krásnej polovice ľudstva počas tehotenstva stratia chuť do jedla, v niektorých sa môže naopak zvýšiť. Často sa chcete jesť po celý deň.

Odborníci to vysvetľujú vývojom a rastom plodu. Pre ženy v počiatočnej pozícii to nie je rozmar, ale reakcia tela na závady v hormonálnom pozadí.

Strata chuti do jedla počas tehotenstva: príčiny a spôsoby zvýšenia

Veľmi často môžu nastávajúce matky nastať pomerne silný pocit hladu, ale je ohrozená rýchlym vytáčanie kilá navyše, z ktorého sa zbaviť po pôrode nebude ľahké.

Preto ženy v situácii musia dodržiavať špeciálnu výživu, vylúčiť rýchle občerstvenie a akékoľvek škodlivé výrobky a polotovary. Najlepšie je vytvoriť individuálnu stravu, ktorá zohľadní všetky predvoľby chuti.

Ako znovu získať chuť do tehotenstva

Ak príčinou zlej chuti do jedla počas tehotenstva je jedna alebo druhá patológia, je potrebné, aby bol pod dohľadom lekárov, ktorí pomôžu určiť príčinu takýchto problémov.

Veľmi často dochádza k dočasnému poklesu chuti do jedla, preto je potrebné bojovať proti nej rôznym trikom:

 • neustále chodiť, dýchať čerstvý vzduch - tak budete tráviť energiu a bude potrebné jej doplnenie;
 • ak chýba chuť, ale nie je nevoľnosť, neustále si pamätajte, že nosíte malý život, ktorý potrebuje neustále užitočné látky;
 • trpíte jedlom neustále naraz - aj keď v tehotenstve chýba chuť do jedla, bude telo potrebovať inú časť potravín reflexne;
 • snažte sa byť neustále v kruhu tých istých žien v situácii - ak je chuť do jedla preč, spoločné prechádzky vás nútia k jedlu pre spoločnosť;
 • pre jedlo, ktoré idete často, často v obchode, vdychovanie vône chutného jedla, bude túžba niečo k jedlu;
 • v ranom a neskorom štádiu tehotenstva používajú špeciálne komplexy vitamínov, ktoré doplnia telo potrebnými látkami;
 • vždy sa dôkladne zapojte do servírovania stola, skôr než si malé mená premyslíte prostredníctvom svojho menu - aby ste vytvorili dojem dovolenky a mali by ste schopní vrátiť trochu záujem o jedlo;
 • môžete po konzultácii s lekárom piť rôzne bylinné infúzie, ktoré pomôžu trochu eliminovať odpor k jedlu a stimulovať túžbu po jedle.
Strata chuti do jedla počas tehotenstva: príčiny a spôsoby zvýšenia

Ak ešte nemáte chuť na počiatku tehotenstva, neváhajte a navštívte lekára, povedzte mu o svojich problémoch.

Pomôže zistiť, čo je dôvodom takéhoto problému, a pomôže vám prijať správne rozhodnutie, ak vaša situácia nebude mať žiadnu túžbu na nič. Veď nezabudnite, že počas tohto obdobia vaše budúce dieťa rastie a môže byť tak ľahko poškodené.

Možno budete musieť vykonať testy a určiť hladinu stopových prvkov a vitamínov v krvi. Po doplnení ich zásoby problém môže zmiznúť sám.

V každom prípade sa postarajte o seba a svoje budúce dieťa, aby ste sa mohli vyrovnať s akýmikoľvek problémami.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

+ 20 = 21