Varenie chutné

Šalát s hruškou: jednoduché recepty na lahodné jedlo

Hruška, ako jablko, je univerzálnym ovocím svojho druhu, ktoré sa môže pridávať ako pomocná zložka do absolútneho akéhokoľvek jedla – počnúc sladkým pečením a dokončením s druhým “mäsom”. A samozrejme aj hruška šalát je jedným z obľúbených jedál v našej krajine.

Šalát s hruškou: jednoduché recepty na lahodné jedlo

Zvyčajne sú tieto občerstvenie dostatočne studené a ľahké, ale existujú aj iné recepty s kuracím alebo kačacím prsníkom, pikantným syrom Dor Blue, vlašskými orechmi, pečeňou a inými “Heavy” komponenty. Nemali by sme zabudnúť na teplý šalát, ktorý sa v niektorých prípadoch môže stať alternatívou k plnohodnotnému druhému jedlu.


Pripravte si šalát z niektorej z obľúbených potravín v rodine. Môžete urobiť občerstvenie studené alebo horúce, lacné a cenovo dostupné alebo skvelé a drahé. Samozrejme, ak máte recepciu, je dôležité pripraviť niečo nezabudnuteľné a charakterizovať vás ako veľmi dobrú a talentovanú hostiteľku.

No, pre seba môžete urobiť niečo ľahšie, čo príde vo forme rýchleho a užitočného občerstvenia. Takže, ako správne pripraviť šaláty z hrušky so syrom a inými chutnými a uspokojujúcimi prísadami?

Contents

Syrový a orechový šalát s hruškou

Prvý recept na šalát bude pre vás skvelý “Záchranca” – má výlučne jemnú, pikantnú a skvelú chuť a zároveň je veľmi rýchla a ľahká na prípravu. S jeho pomocou môžete naozaj prekvapiť hostí i členov domácnosti. Ak chcete pripraviť šalát s hruškou a syrom, Dor Blue, ako môžete pochopiť, nie najviac “Standard” komponenty. Ale ak ste vášnivý gurmán, sú určite v chladničke a pivnici.

Budete potrebovať:

 1. Hruška – 2 veľké kusy;
 2. Biely chlieb – 50 gramov (treba ho odrezať v malých kockách, približne v spôsobe, akým sa podáva “Caesar”);
 3. Vaječný žĺtok – 1 kus;
 4. Syr s modrou formou (najvhodnejší je Dor Blue) – 150 gramov;
 5. Vlašské orechy – 40 gramov;
 6. Hustý tuk alebo stredne tučná kyslá smotana;
 7. Extra panenský olivový olej;
 8. Maslo.

Pokyny na varenie:

Šalát s hruškou: jednoduché recepty na lahodné jedlo
 • Olivový olej otrepte 1 polievkovou lyžičkou. syr, potom pridajte k výslednej hmotnosti kociek na kocky na kocky;
 • Výslednú zmes vložte do rúry a zahrievajte desať minút pri teplote 180 stupňov Celzia.
 • Nakrájajte hrušku – odstráňte jadro, odrežte kožu;
 • Odrežte uvedené množstvo ovocia na malé kúsky;
 • Rastolchennye orechy vyprážať v suchom panvici, uistite sa, že nie sú spálené;
 • Mäso hrušky tiež smažte, ale v malom množstve masla, a nie v suchých jedlách. Hruška by mala byť mierne tmavá, mala by mať med, získať charakteristický zlatý odtieň;
 • V zostávajúcej syr rozdrviť vaječný žĺtok a pridať tuk kyslej smotany v množstve 1,5-2 polievková lyžica. Umiestnite kontajner s výslednou hmotnosťou na pomalý požiar a opatrne ho zohrejte, aby ste mierne zjemnili výrobok “Chytil”;
 • V servírovacom tanieri (alebo miske na šalát, v závislosti od toho, ako plánujete servírovať misku) položte listy šalátu. Posypte orechy a toast na ich povrchu, potom umiestnite hruškovú buničinu a na vrchol so syrom-kyslou smotanou omáčkou.

Príprava šalátu s hruškou, syrom a vlašskými orechami vám môže chvíľu trvať, ale tieto náklady stojí za to. Nepoužívajte naše slovo pre to – uistite sa, že v praxi!

Namiesto olivového oleja v tomto receptúre môžete brať obvyklú zeleninu (slnečnicu), ale nedoporučujeme to urobiť. Ak stále používate slnečnicový olej, zoberte iba rafinovaný, aby ste sa vyhli ťažkým zápachom a charakteristickej horkosti.

Teplý šalát s hruškou

Teplý šalát je vynikajúcim výživným jedlom, ktoré dokáže úplne nahradiť plnohodnotný príjem teplých jedál. Pripravte ju, budete musieť vyvinúť určité úsilie, pretože výrobky tu budú musieť byť tepelne ošetrené.

Príprava teplého šalátu s kuracou pečeňou a hruškou môže byť pre vás veľmi vzrušujúca.

Budete potrebovať:

 1. Kuracia pečeň – 300 gramov;
 2. Šalátové listy – 400 gramov;
 3. Hrozno je veľké zelené;
 4. Hruška – jeden pevný a dostatočne veľký;
 5. Pine nuts – 1 polievková lyžica;
 6. Rastlinný olej (najlepšie olivový olej) – 2 polievkové lyžice.

Pokyny na varenie:

Šalát s hruškou: jednoduché recepty na lahodné jedlo
 • Opláchnite a vysušte kurčatú pečeň, odstráňte z nej tuky a iné inklúzie, nakrájajte na malé kúsky, najlepšie pásky;
 • Opečte šupku z kôry a vyberajte jadro, potom rozrežte celulózu malými tyčinkami;
 • Desať hrozna tiež opláchnite a nakrájajte na polovicu, potom odstráňte z nich kosti, ak existujú;
 • Umyte listy šalátu a prirodzene ich osušte;
 • S hlavnými zložkami postupujte nasledovne. Najskôr zohrejte panvu na maslo a potom do nej vložte pečeň. Smažte po oboch stranách tri minúty. Keď je vedľajší produkt mäkký, pridajte k tomu hrušku a niekoľko minút piť. Potom vstúpte do panvových cédrových orechov a hrozna, zasypte ďalšie dve alebo tri minúty;
 • Medzitým položte šalátový list do misky na šalát alebo servírovacieho taniera;
 • Výsledná zmes v miske sa zmieša, pridá sa trochu a položí na misku. Môžete pridať prírodné sušené bylinky alebo zmes papriky;
 • Šalát podávajte výhradne v teplej alebo horúcej forme.

Môžete podávať túto misu s akoukoľvek oblohou alebo vôbec bez nej.

Jemný šalát s hruškou

Táto verzia šalátu bude najjemnejšia zo všetkých uvedených. Je veľmi srdečný a chutný, takže je tiež celkom schopný ísť na tradičný druhý kurz. Je pripravený na základe prsníka, ale môžete ho nahradiť uzenou šunkou.

Použitie šalátu s kuracími prsiami a hruškou vám prinesie skutočnú radosť. Je obzvlášť dobré konzumovať ju na jeseň, aby ste nielen získali dostatok, ale tiež si dali dobrú náladu v tejto temnej a dažďovej sezóne.

Budete potrebovať:

 1. Uzené alebo jednoduché varené kuracie filety – 300 gramov;
 2. Podzemné orechy (akékoľvek, ale najlepšie tu bude “Zvuk” vlašské orechy, mandle, kešu alebo borovica) – 100 gramov;
 3. Tvrdá hruška – 2 kusy (veľké);
 4. Brynza – 150 gramov;
 5. Majonézu alebo inú omáčku na doplnenie paliva podľa vlastného uváženia (je žiaduce, aby omáčka bola krémová a výživná dosť).

Pokyny na varenie:

Šalát s hruškou: jednoduché recepty na lahodné jedlo
 • Mierne rezané mäso a syr. Ak varíte filé sami, samozrejme, musí byť najprv varené. Urobte to lepšie nie v čistej vode, ale napríklad v koncentrovanom hubovom vývaru – takže chuť sa ukáže byť výraznejšia a nasýtená. Ak nie je hubový vývar, varenie mäsa vo vode s množstvom korení, najlepšie prírodné, napríklad suché alebo čerstvé bylinky;
 • Twist v mlynčeku na mäso dva hlavné produkty, to znamená, syr a mäso;
 • Teraz premiešajte výslednú hmotu s majonézou a orechmi, intenzívne ju pretrepte;
 • Pripravte hrušky. Ak to chcete urobiť, je potrebné ich znížiť na polovicu a pozdĺž, nezabudnite odstrániť jadro, a to ešte viac, aby sa váš šalát tam zmestil. Hrušky v skutočnosti zohrávajú úlohu činelov;
 • Po dokončení člnov jemne položte mäso so syrom a maticami. Nezabudnite zdobiť prijaté lode čerstvým zeleným nádivkou. Môžete si dať každú zelenú olivovú.

Môžete zmeniť množstvo prísad podľa vlastného uváženia, napríklad ak plánujete veľký príjem hostí. Rovnakým princípom môžete pripraviť šalát s hruškami a kačicami.

Zlepšujte v kuchyni, môžete vytvoriť mnoho lahodných, užitočných a veľmi chutné jedlá na vlastnú päsť. Experimentujte a hrušky – urobte šalát, ktorý chcete ochutnať! Môžete sledovať recepty uvedené v tomto článku meniť a pridávať niektoré komponenty, nahrádzanie produktov v zoznamoch s tým, že sa vám páči viac. Ale napriek tomu sa snažte sústrediť na základ. Ak nemáte rád syr s plesňou, nahraďte ho inou, ale určite krémovou. Ostré a tvrdé parmezán v tomto prípade jasne z miesta.

Bon appetit!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply